22:03 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)

  Gauti prietaisai šeimos gydytojams pagelbės geriau kontroliuoti sveikimo nuo COVID-19 ligos eigą, numatyti galimas komplikacijas ar valdyti liekamuosius ligos reiškinius, tokius kaip pasunkėjęs kvėpavimas ar ilgai išliekantis kosulys

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. JAV ambasada simboliškai perdavė sveikatos apsaugos ministrui Arūnui Dulkiui humanitarinę paramą — 1 035 Creative Medical SP-20 pulsoksimetrų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Pulsoksimetrai yra būtini pirminiam paciento būklės vertinimui — jais matuojama paciento deguonies koncentracija kraujyje, o tai yra vienas pagrindinių rodiklių, priimant savalaikį sprendimą guldyti pacientą į ligoninę, pažymi ministerija.

  Anot SAM, perduotos paramos vertė siekia 299,6 tūkst. dolerių.

  "Šiandien pažymime ilgametį Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų bendradarbiavimą ir draugystę perduodami Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerijai daugiau nei 1000 pulsoksimetrų paramą. Šis JAV Gynybos departamento ir JAV kariuomenės vadavietės Europoje finansuojamas projektas, vykdomas bendradarbiaujant su Sveikatos apsaugos ministerija, parodo mūsų bendrą kovą prieš Covid-19. Pasaulinei pandemijai užsitęsus jau daugiau nei metus, mūsų šalys stovėjo greta ir teikė viena kitai būtiną pagalbą. Laukiame pandemijos pabaigos ir stovime kartu su mūsų sąjungininke ir drauge — Lietuva, mums žengiant į priekį šio tikslo link", — pareiškė JAV ambasadorius Jo Ekscelencija Robert S. Gilchrist.

  SAM teigimu, gauta parama pagelbės valstybės ir savivaldybių steigtose sveikatos priežiūros įstaigose dirbantiems medicinos darbuotojams efektyviau teikti paslaugas COVID-19 sergantiems pacientams, suvaldyti sergančių pacientų srautus, įvertinti jų sveikatos būklę bei suteikti būtiną pagalbą. Taip pat šie prietaisai šeimos gydytojams pagelbės geriau kontroliuoti sveikimo nuo COVID-19 ligos eigą, numatyti galimas komplikacijas ar valdyti liekamuosius ligos reiškinius, tokius kaip pasunkėjęs kvėpavimas ar ilgai išliekantis kosulys. 

  Pažymima, jog pulsoksimetrai bus perduoti savivaldybėms, kurių atsakomybė bus paskirstyti prietaisus joms pavaldžioms pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms (poliklinikoms), taip pat, jeigu jų teritorijoje yra universitetinių ligoninių, — prie jų esantiems pirminės asmens sveikatos priežiūros centrams.

  Temos:
  Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje (1945)
  Tegai:
  humanitarinė pagalba, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos