09:57 2021 Gegužės 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Ministras taip pat pažymėjo, kad gegužę Lietuvoje galios visiškai laisva registracija vakcinuotis

  VILNIUS, balandžio 29 — Sputnik. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ketvirtadienį, konferencijos metu, pranešė, kad vakcinavimo prioritetai nebus peržiūrimi. Kartu ministras pažymėjo, kad masinė vakcinacija gali prasidėti gegužės pabaigoje.

  "Ne, prioritetų jau nebeperžiūrėsime, todėl, kad prioritetai tam ir yra, kad jų būtų tiek, kiek jų yra, bet mes jau esame viena koja į amžiaus grupes — 55 plius, 45 plius ir yra tik laiko klausimas, kada gegužės mėnesį mes jau turėsime visiškai laisvą registraciją ir spręsime jau kitą problemą — kad tik būtų norinčių skiepytis", — sakė sveikatos apsaugos ministras.

  Praėjusią savaitę buvo priimtas sprendimas perskirstyti vakcinas. Didesnis jų kiekis buvo skirtas Vilniui, kur epidemiologinė padėtis yra prasčiausia. Dėl to kai kuriose savivaldybėse buvo sustabdyta registracija skiepams. Dėl šios situacijos miestų merai neslėpė pasipiktinimo, kad tai diskredituoja vakcinavimo procesą.

  Dulkys teigė, kad tai buvo "operatyvinis sprendimas", o centrams netrukus bus pradėtos skirstyti papildomos vakcinos.

  "Šiandien jau vėl pradėjome skirstyti naujas vakcinas, tai manau, kad jau visi vakcinavimo centrai tuoj turės papildomų vakcinų ir jau kitą savaitę mes turėsime sekti kitą dalyką, ar nėra kur nors užsilikusių likučių", — teigė jis.

  Ministras taip pat pažymėjo, kad griežtesnių karantino priemonių dėl situacijos Vilniaus regione kol kas nėra numatyta.

  Kalbėdamas apie galimą "kelionių burbulą" tarp Baltijos valstybių, Dulkys sakė, kad toks ir panašūs sprendimai padėtų grįžti į gyvenimą ir į veiklas, tačiau "reikės prisiimti tam tikrų rizikų". Jis pažymėjo, kad dabar šalis turi kitus prioritetus.

  "Visi pasiūlymai yra galimi, bet šiuo metu ant mūsų darbo stalo yra europinis imunizacijos sertifikatas ir nacionalinis galimybių pasas", — komentavo ministras.

  Lietuva iš viso yra gavusi 1 040 705 vakcinos dozes, 1 028 605 dozės pristatytos į vakcinavimo centrus. Panaudota daugiau nei 910,1 tūkst. dozių.

  Šiuo metu skiepijami senjorai, kai kurių kontaktinį darbą dirbančių specialybių atstovai. Kai kurios savivaldybės yra pradėjusios vakcinuoti ir vyresnius nei 55 metų gyventojus.

  Lietuvoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžia apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamasi epidemiologiniais rodikliais, švelnina kai kuriuos apribojimus.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 245,8 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,8 tūkstančio žmonių.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Dar šia tema

  Dulkys pripažino, kad "Korona STOP" programėlė nebuvo geriausias sprendimas
  Veryga buvo nufotografuotas kuriant įrašą socialiniame tinkle apie Dulkį
  Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
  Sveikinimai Lietuvos medicinos darbuotojams jų profesinės dienos proga — video
  Tegai:
  vakcinacija, Arūnas Dulkys

  Svarbiausios temos