23:32 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip pažymėjo šalies vadovas, Glaveckas buvo žymus valstybės kūrėjas, įnešęs svarbų indėlį į Lietuvos politinį gyvenimą

  VILNIUS, balandžio 30 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda reiškia užuojautą dėl ilgamečio Seimo nario, Nepriklausomybės Akto signataro, ekonomisto prof. Kęstučio Glavecko netekties.

  Pasak prezidento, Glaveckas buvo žymus valstybės kūrėjas, įnešęs svarbų indėlį į Lietuvos politinį gyvenimą.

  "Man, kaip ir daugeliui mano kartos ekonomikos studentų, prof. K. Glavecko paskaitos buvo šviežio oro gūsis 1985–1986 m. dar nelaisvos Lietuvos ekonomikos mokslo padangėje. Jo paskaitų mes nekantraudami laukėme. Vėliau, rengiant disertaciją, teko su gerb. Kęstučiu daug bendrauti M. Mažvydo bibliotekos mokslinėje skaitykloje. Jis buvo ekonomistas iš didžiosios raidės, kartu su K. Antanavičiumi ir E. Vilku nutiesęs kelią Lietuvai iš planinės į rinkos ekonomiką", — rašoma valstybės vadovo užuojautoje.

  Šią sunkią valandą šalies vadovas linki stiprybės visiems Glavecko artimiesiems, kolegoms ir bendražygiams.

  Glaveckas buvo Laisvosios rinkos instituto įkūrėjas, nuo 1996 m. iki pat savo mirties buvo Biudžeto ir finansų komiteto narys. Jis yra apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, Lietuvos nepriklausomybės medaliu.

  Jis yra publikavęs per 300 mokslinių darbų rinkos ekonomikos klausimais Lietuvoje ir užsienyje, yra trijų knygų autorius.

  Glaveckas gimė 1949 metų balandžio 30-ąją. Kaip tik šiandien jam suėjo 72 metai.

  Dar šia tema

  Mirė Seimo narys Kęstutis Glaveckas
  Tegai:
  Seimas, Gitanas Nausėda

  Svarbiausios temos