22:09 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Planuojama, kad atlikus reikiamus priežiūros darbus, elektros sistemų jungtis vėl pradės veikti penktadienį, gegužės 7 dieną

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Pirmadienį pradėti planiniai Lietuvos ir Lenkijos elektros sistemų jungties "LitPol Link" priežiūros darbai, informuoja Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorius "Litgrid".

  Planuojama, kad atlikus reikiamus patikrinimus, jungtis vėl veiks penktadienį, gegužės 7 dieną, 18 val.

  "Siekiame užtikrinti patikimą perdavimo sistemos veikimą, todėl į priežiūros darbus žiūrime itin atsakingai, juos atliekame reguliariai. "LitPol Link" jungtį tikriname kasmet, darbus planuojame pavasarį, kai tinklo apkrova yra mažesnė. Per šias kelias dienas patikrinsime įrenginius, atliksime apžiūras, profilaktinius darbus ir bandymus, kurių atlikti veikiant jungčiai neturime galimybės", — sako "Litgrid" Perdavimo tinklo departamento direktorius Vidmantas Grušas.

  Pernai "LitPol Link" elektros jungties prieinamumas rinkai buvo 92,41 proc.

  500 MW galios "LitPol Link" jungtį sudaro dvi 163 km ilgio 400 kV elektros perdavimo linijos Alytus–Elkas ir keitiklių stotis Alytuje. Jungtis pradėjo veikti 2015 m.

  Pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija yra BRELL energijos žiedo dalis kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalys nusprendė atsijungti ir sinchronizuotis su Europos elektros sistema per Lenkiją — per "LitPol Link" ir "Harmony Link" jūrų kabelį. Tai planuojama įgyvendinti iki 2025 metų.

  Lietuvoje noras pasitraukti iš BRELL paaiškinamas noru pasiekti "energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos". Tačiau, pasak daugelio ekspertų, atsijungimo nuo BRELL procesas Baltijos šalims bus nepaprastai brangus išteklių ir pinigų prasme, o ateityje taip pat pakenks vartotojų kišenėms, nes neišvengiamai kils tarifai.

  Dar šia tema

  Pradėjo veikti nauja transporto priemonių savininkų apskaitos sistema
  Lietuva ir Lenkija pareiškė apie "kritinį BelAE vystymo etapą"
  Šiauliuose dėl netikėtai iškritusio sniego kilo chaosas
  Tegai:
  Lenkija, Lietuva, LitPol Link

  Svarbiausios temos