21:51 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Iš viso šalis gavo 717,4 tūkst. "Comirnaty" vakcinos dozių, gyventojų skiepijimui sunaudota daugiau nei 700 tūkst. dozių

  VILNIUS, gegužės 3 — Sputnik. Gamintojas "BioNTech ir Pfizer" pirmadienį pristatė į Lietuvą dvidešimtąją vakcinų nuo koronaviruso siuntą, kurią sudaro 99450 "Comirnaty" vakcinos dozių. Apie tai praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Tą pačią dieną jos turėtų pasiekti savivaldybes.

  Kaip ir anksčiau, vakcinos yra skirstomos savivaldybėms atsižvelgiant į prioritetinėms grupėms priklausančių nepaskiepytų gyventojų skaičių ir skiepijimo tempą, taip pat daugiau vakcinų bus skiriama toms savivaldybėms, kuriuose fiksuojamas didžiausias sergamumas COVID-19 liga.

  Savivaldybės yra iš anksto informuojamos apie joms planuojamus paskirti vakcinų kiekius, kad galėtų sklandžiai organizuoti skiepijimo procesą.

  Iki šios dienos Lietuva gavo 717,4 tūkst. "Comirnaty" vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 700,3 tūkst. dozių.

  Viena arba dviem vakcinos dozėmis Lietuvoje jau paskiepyta 691,4 tūkst. gyventojų, arba 24,7 proc. visuomenės. Iš viso panaudota 995 557 vakcinos.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 250,3 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

  Lietuvoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžia apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamasi epidemiologiniais rodikliais, švelnina kai kuriuos apribojimus.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (424)

  Dar šia tema

  Pasiskiepijęs "Pfizer" vakcina Estijoje mirė pagyvenęs žmogus
  Žiniasklaida: "Pfizer" rado COVID-19 vakcinos klastočių dviejose šalyse
  Čilės reguliuotojas nemato jokių problemų, susijusių su "Sputnik V"
  Prancūzijoje vietoj "Pfizer" vakcinos buvo suleistas fiziologinis tirpalas
  Tegai:
  vakcina, Lietuva

  Svarbiausios temos