16:45 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Įprastai sostinėje šildymo sezonas baigiamas balandžio mėnesį, praėjusiais metais šilumos tiekimas buvo sustabdytas balandžio 24 dieną

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Sostinėje šildymo sezonas šiemet baigiamas rekordiškai vėlai — gegužės 5 dieną, praneša Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Sezonas Vilniuje išsiskyrė dideliu šalčiu ir rekordiniais pagamintos šilumos kiekiais, tačiau miesto gyventojai mokėjo vieną mažiausių šildymo kainų šalyje.

  "Nors šaltasis sezonas smarkiai užsitęsė, be to buvo išskirtinai šaltas ir suvartota daug šilumos, pati šilumos kaina vos viršijo 4 eurus už kilovatvalandę ir buvo žemiausia per visą dešimtmetį", — sakė Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

  Įprastai sostinėje šildymo sezonas baigiamas balandžio mėnesį, praėjusiais metais šilumos tiekimas buvo sustabdytas balandžio 24 dieną, o per pastaruosius penkerius metus vėliausiai šildymas išjungtas gegužės 4 dieną, todėl šie metai miestui  rekordiniai.

  Paprastai šildymas daugiabučiuose namuose ir administraciniuose pastatuose išjungiamas tuomet, kai bent tris paras iš eilės vidutinė dienos temperatūra yra ne mažesnė nei 10°C. Sprendimą dėl sezono pabaigos priima Vilniaus miesto savivaldybė. Tačiau paankstinti arba pavėlinti šildymo sezono pabaigą savo būste gali ir patys daugiabučių gyventojai. Bendrojo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kuriose vykdoma veikla, ir asmens sveikatos priežiūros įstaigose šildymo sezonas baigiamas įstaigų vadovų nuožiūra pagal poreikį.

  Pasak AB Vilniaus šilumos tinklų Klientų aptarnavimo direktoriaus Lauryno Jakubausko, jei daugiau nei pusė daugiabučio namo gyventojų sutinka su sprendimu paankstinti ar pavėlinti šildymo nutraukimą, vidaus šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojas gali uždaryti šilumos punktų sklendes ir nutraukti šildymą arba atvirkščiai — jį pratęsti.

  Jakubauskas priminė, jog bendrijos, namo pirmininkas arba daugiabučio administratorius apie priimtą sprendimą teturi informuoti Vilniaus šilumos tinklus. 

  Dar šia tema

  Kovą Lietuvoje vidutinė mėnesio elektros kaina krito 19 proc.
  "NordBalt" elektros jungtis tarp Švedijos ir Lietuvos bus atjungta remontui
  Tegai:
  šildymas, šildymo sezonas, Vilnius

  Svarbiausios temos