15:44 2021 Gegužės 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.2060
 • RUB89.8825
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  VMI ragina nedelsti ir artimiausiu metu deklaruoti pajamas to dar nepadariusiems gyventojams, kuriems išsiųs priminimus dėl nepateiktų pajamų ir turto deklaracijų

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Pasibaigus pirmajam visiškai nuotoliniam pajamų deklaravimo procesui nuo metų pradžios daugiau nei 1,35 mln. gyventojų laiku pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, iš kurių 87 proc. tai padarė savarankiškai vedlio pagalba. Apie tai informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).

  VMI duomenimis, 78 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o 486 tūkst. skyrė dalį sumokėto GPM paramai.

  "Šiais metais pajamų deklaravimas buvo iš tiesų neeilinis: gyventojams pajamų deklaravimo vedlys buvo pasiekiamas nuo metų pradžios, paskelbėme anksčiausią ir pirmąjį nuotolinį pajamų deklaravimą VMI istorijoje, o taip pat kaip niekada anksti pradėjome grąžinti GPM permokas", — teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė,

  Ji pridūrė, kad iki šios dienos 491 tūkst. gyventojų jau pervesta 129 mln. eurų, o tai yra 46 mln. eurų daugiau nei pasibaigus praėjusių metų deklaravimui.

  VMI atstovė atkreipia dėmesį, kad taip pat rekordiškai daug gyventojų šiais metais pasinaudojo GPM lengvatomis — daugiau nei 1 mln. žmonių deklaravo 261 mln. eurų grąžintiną GPM sumą.

  Visos GPM permokos, kurios susidarė tinkamai pajamas deklaravusiems asmenims, bus grąžintos iki liepos 31 dienos. Taip pat 213 tūkst. gyventojų deklaravo 228 mln. eurų mokėtiną GPM sumą.

  Už 2020 metus pajamas turėjo deklaruoti 267 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų, iš kurių 225 tūkst. (84 proc.) šią pareigą atliko laiku ir iki gegužės 3 dienos jie deklaravo 61 mln. eurų mokėtino gyventojų pajamų mokesčio. Dėl užimamų pareigų turto deklaracijas pateikė 78 tūkst. (85 proc.) valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių.

  Kaip ir kasmet didžiausia dalis gyventojų GPM permokas susigrąžins už gyvybės draudimo įmokas — 269 tūkst. gyventojų deklaravo grąžintiną 41 mln. eurų GPM sumą, taip pat už būsto kreditą 48 tūkst. gyventojų — 3,6 mln. eurų bei 43 tūkst. pateikė deklaracijas su 11 mln. grąžintinu GPM už studijų išlaidas. VMI duomenimis, 83 proc. gyventojų, galėjusių pasinaudoti GPM lengvatomis, tai padarė.

  Pažymėtina, kad ir GPM lengvatomis už automobilio, būsto remonto ir auklių paslaugas pasinaudojo 26 tūkst. žmonių, kurie deklaravo 3,7 mln. eurų grąžintino GPM mokesčio.

  VMI ragina nedelsti ir artimiausiu metu deklaruoti pajamas to dar nepadariusiems gyventojams, kuriems išsiųs priminimus dėl nepateiktų pajamų ir turto deklaracijų.

  Dar šia tema

  Sukčiavimu įtariama asmenų grupė gavo 2 mln. eurų paramą nukentėjusiems nuo COVID-19
  Teisė gauti 260 eurų išmoką bus suteikta daugiau dirbančiųjų savarankiškai
  Turgaus prekeiviai Lietuvoje gaus 300 eurų kompensaciją
  Tegai:
  pajamų deklaracija, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos