17:16 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (421)

  Manoma, kad platesnis vakcinacijos vietų tinklas bus patogesnis gyventojams ir padės paspartinti visuomenės imunizaciją

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Įdiegus reikiamus techninius sprendimus, vaistinės, turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, gali pradėti gyventojų skiepijimą nuo COVID-19 ligos, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

  Pažymima, jog vakcinas vaistinėms, kaip ir kitoms skiepijančioms įstaigoms, skirs savivaldybės.

  Vilnius
  © Sputnik / Владислав Адамовский

  "Atsižvelgėme į savivaldybių prašymus pasitelkti daugiau pagalbos, išplečiant vietų, kuriose galima vakcinuotis nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos), skaičių. Džiaugiamės, kad prieš tris savaites pagaliau buvo įteisinta galimybė vaistininkams vakcinuoti gyventojus nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) vaistinėse. Dabar tikimės glaudaus savivaldybių ir vaistinių bendradarbiavimo", — sakė SAM kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

  Dėl vakcinų nuo COVID-19 ligos ir vakcinacijai reikalingų priemonių skyrimo vaistinės turi pačios kreiptis į savivaldybes, kurios paskirstys vakcinas ir visas reikalingas priemones atsižvelgdamos į gaunamus vakcinų kiekius ir skiepijančių įstaigų pareikštus poreikius.

  Skiepijimo nuo koronaviruso paslauga vaistinėse bus tokia pat saugi, kaip ir vakcinuojantis kitose gydymo įstaigose, nes visur galioja tie patys paslaugų kokybės bei saugumo reikalavimai.

  Manoma, kad platesnis vakcinacijos vietų tinklas bus patogesnis gyventojams ir padės paspartinti visuomenės imunizaciją.

  Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 309 906 žmonės. Iš viso panaudota 1 012 046 vakcinos.

  Nuo pandemijos pradžios Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 251,4 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

  Lietuvoje galioja antrasis karantinas, kuris buvo įvestas praėjusių metų lapkričio pradžioje. Paskutinį kartą valdžia apribojimų režimą pratęsė iki vasaros pradžios, tačiau, remdamasi epidemiologiniais rodikliais, švelnina kai kuriuos apribojimus.

  Temos:
  Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (421)

  Dar šia tema

  COVID-19 Lietuvoje: per parą daugiau kaip 1000 naujų atvejų ir 15 mirčių
  Krėpšta: vakcinų nuo COVID-19 nebetrūksta, dabar kritiškai svarbi registravimo sistema
  Praėjusią savaitę šalyje nustatyti 364 aktyvūs COVID-19 ligos protrūkiai
  Tegai:
  vakcinacija, vakcina, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), koronavirusas, Lietuva

  Svarbiausios temos