23:11 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą

  Kaip paaiškino daktaras, pacientui nustatyta retroperitoninio tarpo liposarkoma išsivysto iš riebalinio audinio ląstelių ir yra itin reta

  VILNIUS, gegužės 4 — Sputnik. Klaipėdos universitetinės ligoninės chirurgai išoperavo retos kilmės 13 kilogramų auglį — sarkomą. Apie tai pranešė ligoninės spaudos tarnyba.

  Į ligoninę 61-erių klaipėdietis kreipėsi, kai dėl neaiškių priežasčių jam pradėjo stipriai didėti pilvas. Atlikus pilvo organų kompiuterinę tomografiją, pacientui nustatytas didelis retroperitoninio tarpo (tarpo tarp pilvo ertmės organų ir stuburo) auglys.

  Trijų chirurgų komanda, vadovaujama Pilvo ir endokrininės chirurgijos skyriaus vedėjo dr. Algirdo Šlepavičiaus, operacijos metu pašalino 13 kg auglį — sarkomą. Per 3,5 val. trukusią operaciją pacientui taip pat pašalinta dalis sarkomos pažeistų organų — blužnis, dalis kasos, kairysis antinkstis ir dalis skrandžio.

  Kaip paaiškino dr. Šlepavičius, pacientui nustatyta retroperitoninio tarpo liposarkoma išsivysto iš riebalinio audinio ląstelių ir yra itin reta.

  "Riebalinio audinio sarkomų dažnis tik 2,5 atvejo 1 milijonui gyventojų. O retroperitoninio tarpo sarkomos dar retesnės — dažnis tik 0,8 atvejo 1 milijonui gyventojų. O tokio dydžio liposarkomų Lietuvoje buvo išoperuota ir aprašyta vos keletas", — sakė chirurgas.

  Sarkoma yra reto tipo piktybinis susirgimas, tačiau jis išsivysto iš jungiamojo audinio ląstelių ir tuo skiriasi nuo vėžio, kuris vystosi iš epitelinio audinio.

  Klaipėdos universitetinėje ligoninėje per metus įprastai iš viso atliekama daugiau nei 30 tūkst. operacijų, iš jų — daugiau kaip 3 tūkst. Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikoje.

  Dar šia tema

  Dietologai įvardijo maisto produktus, padedančius kovoti su depresija
  Specialistai įspėja: pavasarį padidėja rizika užsikrėsti kirmėlinėmis ligomis
  VU mokslininkė patarė, kaip sumažinti alergenų poveikį augalų žydėjimo metu
  Tegai:
  operacija, chirurgas, Klaipėda

  Svarbiausios temos