Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų svetainę ir jūsų sąveiką su svetaine. Naudodami slapukus mes renkame ir laikinai saugome kai kuriuos asmeninius duomenis. Slapuko nustatymus galite pakeisti savo naršyklėje. Skaityti daugiau: Privatumo politika
Taip vadinami "miško broliai" 1944-1953 metais aktyviai kovojo su sovietų valdžia Baltijos šalių teritorijoje, daugelis jų kariavo SS batalionų gretose
Pasaulinės kino premjeros, afišos ir reitingai, Holivudo žvaigždių ir kitų žinomų aktorių gyvenimas, viskas apie kiną pasaulyje, Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse — specialiame Sputnik Lietuva siužete
44-asis tarptautinis dainų konkursas "Eurovizija-2019" vyks kitų metų gegužės mėnesį Izraelyje. Renginio surengimo miestas dar nenurodytas, kaip ir jo galutinės datos. Taip pat nėra ir pilno dalyvaujančių šalių sąrašo – jos gali patvirtinti savo dalyvavimą "Eurovizijoje" iki rudens. Vis dėlto pasiruošimas konkursui prasidėjo iškart po Izraelio dainininkės pergalės Lisabonoje
Ignalinos atominė elektrinė pradirbo 26 metus. Per šitą laiką neįvyko nei vienos avarijos. Atlikdama įstojimo į Europos Sąjungą sąlygas, Lietuva sustabdė elektrinės veiklą 2009 metais
Daugelis žymių žydų laiko Lietuvą savo namais ir neveltui Vilnių nuo seniausių laikų vadino Lietuvos Jeruzale. Per Antrąjį pasaulinį karą naciai Lietuvoje, dažnai padedami lietuvių kolaborantų, išžudė 90% iš maždaug 208 tūkstančių Lietuvos žydų. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 5 tūkstančius žydų.
Paroda — išskirtinis renginys, kuris suteikia žmonėms galimybę per trumpą laiką susipažinti su skirtingais žmogaus veiklos aspektais, pasinerti į praeitį, sužinoti daug naujų dalykų ir įgauti naujos patirties
Europa išgyvena rimčiausią migracijos krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ją, visų pirma, sukėlė, ginkluoti konfliktai ir ekonominės problemos Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalyse. Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, 2016 metais į Europą jūra atvyko 181 tūkstantis 476 migrantai ir pabėgėliai.
Prieš ketvertį amžiaus nuo pasaulio politinio žemėlapio išnyko Tarybų Socialistinių Respublikų Sąjunga. Penkiolika tautų, gyvenusių vieningoje valstybėje, vienu momentu buvo suskaldytos naujai suformuotomis sienomis. Apie tai, kaip subyrėjo didžiausia pasaulio valstybė ir apie tai, kokį kelią nuėjo Lietuva per 25 nepriklausomybės metus — bendras RIA Novosti ir Sputnik specialusis projektas.
Išvaduojant Lietuvą, Latviją, Estiją ir Lenkiją nuo nacių žuvo šimtai tūkstančių tarybinių karių. Lietuvoje 1944 metais savo gyvybes paaukojo daugiau nei 80 tūkstančių karių. Šiandien šių šalių valdžios institucijos, ypač Lenkijos, bando atsikratyti "sovietinio palikimo", įskaitant TSRS laikų skulptūras ir paminklus Raudonosios armijos kariams.
Ši byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. 1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą pastatą žuvo 14 žmonių.
Lietuva yra aštriausia Baltarusijos, statančios atominę jėgainę apie 50 kilometrų nuo Vilniaus, kritikė. Astravo atominę elektrinę stato Rusijos branduolinės energetikos korporacija "Rosatom". Minskas atmeta Lietuvos priekaištus, sakydamas, kad atominėje elektrinėje užtikrins aukščiausius saugumo standartus.
Lietuvoje veikia trys civiliniai oro uostai - Vilniaus, Kauno ir Palangos. 2016 metais sostinės oro uostas aptarnavo daugiau kaip 2 893 tūkstančius, Kauno - 492 tūkstančius, Palangos - 173 tūkstančius keleivių.
Keturmetis berniukas iš Kėdainių mirė nuo sumušimų - ištisas 14 valandų jį mušė jo motina su patėviu. Ir tai ne vienintelis smurto prieš nepilnamečius atvejis šalyje. Tuo tarpu dar 2016 metų pradžioje Lietuvos prezidentė teigė, kad vaikų teisės ir jų apsauga turi tapti prioritetinėmis problemomis.
Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl įvykių Ukrainoje. 2014 metų liepos mėnesį JAV ir ES įvedė apribojimus atskiriems Rusijos piliečiams ir kai kurioms Rusijos ekonomikos sritims.
NATO (Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacija) yra 1949 metais įkurta tarptautinė organizacija, kurią šiuo metu sudaro 28 valstybės narės, kurios išsimėčiusios net keliuose žemynuose: 2 Šiaurės Amerikos žemyne (JAV ir Kanada), 25 Europoje ir 1 Eurazijoje (Turkija). Pagrindinis organizacijos tikslas – politinėmis ir karinėmis priemonėmis užtikrinti visų Aljanso narių laisvę ir saugumą. 2004 metų kovą Lietuva, kartu su Latvija ir Estija, buvo priimta į Šiaurės Atlanto sutarties organizaciją.
2017 metų "Misija Sibiras" tikslas — sutvarkyti Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos. Šių metų ekspedicija — jau 16-oji. Per 12 "Misija Sibiras" gyvavimo metų sutvarkyta daugiau nei 100 lietuvių kapinių
Didžiosios Britanijos rinkėjai ketvirtadienį, birželio 23 dieną, atsakydami į klausimą "Ar Jungtinė Karalystė turėtų likti Europos Sąjungos nare, ar turėtų palikti Europos Sąjungą?", pasirinks šalies vystymosi kryptį dešimtmečiams į priekį.
NATO reguliariai rengia karines pratybas sausumoje, vandenyje ir ore, kad pasiektų savo strateginius tikslus. Lietuva, 2004 metais tapusi NATO nare, ne tik dalyvauja šioje veikloje, bet rengia ir savo karines pratybas.
Lietuvos švietimo sistema - sistema, sudaryta iš formalaus ir neformalaus ugdymo, mokymo ir studijų įstaigų bei organizacijų tinklo. Šiais mokslo metais duris pravėrė 1185 bendrojo ugdymo mokyklos, kurios sulaukė virš 328 tūkstančių mokinių ir 43 aukštosios mokyklos - 22 kolegijos ir 21 universitetai, kurie sulaukė apie 124 tūkstančiai studentų