12:11 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Видео: Министерство обороны РФ

  Rusija pareiškė atitrauksianti iš vandenų šalia Sirijos savo lėktuvnešį ir kelis kitus karo laivus, ir tai bus pirmasis pajėgų mažinimo Sirijoje žingsnis.

  Rusijos generalinio štabo vadas Valerijus Gerasimovas penktadienį sakė, kad pirmieji bus atitraukti lėktuvnešis "Admiral Kuznecov" ir keli kiti laivai.

  "Vykdant vyriausiojo vado (prezidento) Vladimiro Putino sprendimą, Gynybos ministerija pradeda mažinti ginkluotųjų pajėgų grupes Sirijoje", — sakė Gerasimovas, kurį citavo valstybinį naujienų agentūra TASS.

  Maskva ilgai besitęsiančiame Sirijos pilietiniame kare yra pagrindinė prezidento Basharo al Assado (Bašaro Asado) vyriausybės ir pajėgų sąjungininkė.

  Daugiau detalių, kaip bus mažinamos pajėgos pagal Putino gruodžio 29-osios įsakymą, jis nenurodė.

  Sirijos pajėgos praėjusį mėnesį iš sukilėlių atkovojo Alepo miestą, o Rusijai ir Turkijai tarpininkaujant pasiektos paliaubos tęsiasi jau beveik savaitę, todėl Asadui rusų pagalba nebėra gyvybiškai svarbi. Visgi dar neaišku, kiek užsitęs jų pajėgų atitraukimas iš Sirijos.

  Sirija. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Rusijos lėktuvnešis "Admiral Kuznecov" ir jį lydinčių laivų grupė į Viduržemio jūros rytinę dalį atplaukė lapkričio pirmoje pusėje. Nuo to laiko jis prarado du lėktuvus.

  Gruodžio pradžioje naikintuvas Su-33 gruodį, atlikęs kovinę užduotį Sirijos oro erdvėje, sudužo leisdamasis, kai nukrito nuo lėktuvnešio denio. Lapkritį Rusija pranešė, kad leisdamasis ant "Admiral Kuznecov" denio per mokomąjį skrydį sudužo jos naikintuvas MiG-29, nukritęs už kelių kilometrų nuo laivo.

  Sukilėlių šalininkai Turkijoje ir Rusija tarpininkavo gruodžio 30 dieną įsigaliojusių paliaubų susitarimui. Šiuo metu paliaubų laikomasi, o didžiojoje šalies dalyje yra ramu. Vis dėlto kai kur tęsiasi riboto masto susirėmimai, dėl kurių konflikto šalys kaltina viena kitą.

  Siekiama, kad šios paliaubos atvertų kelią taikos deryboms, kurias planuojama surengti vėliau šį mėnesį Kazachstano sostinėje Astanoje. Šis procesas galėtų tapti nauju impulsu Jungtinių Tautų tarpininkaujamoms deryboms tarp kariaujančių pusių.

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (114)

  Dar šia tema

  Koalicijos pajėgos bombardavo Siriją: šeši žmonės žuvo
  Tegai:
  lėktuvnešis "Admiral Kuznecov", Bašaras Asadas, Vladimiras Putinas, Sirija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos