07:33 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713

  Laisvės prospekte tiesiamas naujas apie 5 km raudono asfalto dviračių takas

  Šiemet Vilniaus savivaldybė tiesia net 17 km naujų dviračių takų, o kitiems metams suplanavusi nutiesti dar daugiau kaip 20 kilometrų.

  Laisvės prospekte naujas raudonas asfaltas jau paklotas atkarpoje nuo "Sodros" pastato iki Karoliniškių stotelės. Čia taip pat atnaujinti platūs (daugiau kaip 2 metrų) šaligatviai.

  Dviračių takas Vilniuje, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Jau netrukus dviračių tako asfaltavimo darbai persikels į Kavoliuko gatvę. Šioje gatvės atkarpoje — nuo į Kavoliuko gatvės iki Pilaitės prospekto — bus klojama nauja raudono asfaltbetonio danga, tvarkomi šaligatviai, pradėtas remontuoti ir virš Kavoliuko gatvės esantis viadukas — keičiama jau kelis dešimtmečius neremontuota šaligatvio danga.

  Darbus šioje atkarpoje planuojama baigti iki spalio.

  Dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpa besidriekianti, nuo Karoliniškių stotelės iki Kavoliuko gatvės, bus įrengta užbaigus Laisvės prospekto požeminės pėsčiųjų perėjos įrengimą. Saugi ir patogi, beveik 43 metrų ilgio, 4 metrų pločio nauja požeminė pėsčiųjų perėja bus užbaigta spalio mėnesį.

  Lygiagrečiai darbai vyksta ir Laisvės prospekte kone kilometro ilgio atkarpoje — nuo Juzeliūno iki Vilniaus rajono poliklinikos stotelės. Čia klojami nauji 1,5-2 metrų šaligatviai bei 2-2,5 metrų pločio dviračių takas. Tvarkant dviračių ir pėsčiųjų taką buvo įrengti ir nauji pėsčiųjų takai greta Pašilaičių troleibusų žiedo.

  Spalio mėnesio pabaigoje planuojama pradėti tvarkyti ir paskutinę dviračių ir pėsčiųjų tako atkarpą, tarp Vilniaus rajono poliklinikos iki Laisvės prospekto stotelių. Iki metų pabaigos apie 5 kilometrų ilgio takas nusidrieks nuo "Sodros" ir Ateities gatvės, o kitąmet darbai tęsis tiesiant jungtį tarp "Sodros" ir Asanavičiūtės gatvės.

  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis
  © Sputnik /
  Dviračiu po Vilnių. Senamiestis

  Dar šia tema

  Rumšiškės kviečia į kelionę dviračiais aplink "Lietuvą"
  Dviratis pavojingesnis už automobilį
  Iš Vilniaus į Kauną dviratį galima vežtis nemokamai
  Tegai:
  dviratininkai, dviračių takas, dviračio takas, Vilnius

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos