23:46 2020 Spalio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1832
 • RUB90.5710

  Kai kurie naudojami gamintojų receptūroje "produktai" verčia raukytis net daug regėjusius policininkus

  Kadangi 51% Rietavo policijos komisariato prižiūrimos teritorijos užima miškai, čia netrūksta veikiančių bravorų. Per šiuos metus Rietavo policijos pareigūnai dėl naminės degtinės gaminimo pradėjo penkis ikiteisminius tyrimus. Visi jie pradėti senųjų, nuolat, pasak pačių įtariamųjų, tuo užsiimančių gamintojų atžvilgiu.

  Jie turėno visą reikalingą įrangą, patys ją susimontavo ir patys "virė" naminukę pardavimui. Gamybos įranga tokiems "fabrikėliams" kainavo apie du tūkstančius eurų, bet pelnas šias išlaidas greit atpirkdavo. Per parą įgudę virėjai paruošdavo 100-250 litrų stipraus alkoholio, už kurio litrą, parduodami visą iškart, gaudavo 4-5 eurus.

  Kai kurių gamintojų receptūros verčiau būtų neviešinti, nes, matydami "produktus", raukosi net daug regėję policijos pareigūnai. Švelniai tariant, rūgimui paskatinti, trūkstant mielių, naudoti gyvūninės kilmės rūgimą skatinantys ingredientai.

  Rietavo policijos pareigūnai, kovodami su naminės degtinės gaminimu, laikymu ar realizacija, laikosi taktikos ne tik, kaip daryta seniau, išardyti miško bravorą, bet ir išvežti, utilizuoti visus įrenginius, kad neliktų jokios galimybės suremontavus panaudoti jų dar kartą.

  Tačiau policijos pareigūnai įpareigoja įtariamuosius naminės gaminimu ar nusižengėlius administracinei tvarkai sutvarkyti miškus, juos išvalyti. Policininkai tikrina, ar tai padaroma. Kad ir keistoka, bet,  gal bijantis papildomų gamtosaugininkų baudų, o gal ir dėl kitų priežasčių, miškai paliekami švarūs.

  Už stiprių namų gamybos alkoholinių gėrimų gaminimą dažniausiai gresia piniginės baudos, viešieji darbai. Galimas ir laisvės atėmimas, bet jis taikomas už pakartotinę veiką ir sulaikius įtariamuosius pakartotinai.

  Dar šia tema

  Gaisras padėjo kriminalistams aptikti 19 tonų techninio spirito
  SAM: pagrindinės problemos — alkoholizmas ir savižudybės
  Tegai:
  degtinė, nelegalios naminės degtinės varyklos, Retavas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos