11:38 2021 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Sputnik

  Agungo ugnikalnio dūmų stulpas pakilo į keturių tūkstančių metrų aukštį, tačiau lavos neišmetė; valdžios institucijos rekomenduoja vietos gyventojams palikti savo namus

  Indonezijos Balio saloje Agungo ugnikalnio išsiveržimas prasidėjo sekmadienį lapkričio 26 dieną — dūmų stulpas pasiekė keturių tūkstančių metrų aukštį.

  Indonezijos valdžia pirmadienį paskelbė aukščiausio lygio ugnikalnio išsiveržimo pavojų ir ragina 100 tūkstančių žmonių,  gyvenančių galimo išsiveržimo zonoje, palikti savo namus. Šiuo metu 40 tūkstančių žmonių jau evakuoti.

  Dėl nelaimės grėsmės kai kurios oro linijų bendrovės buvo priverstos atšaukti skrydžius į Balį, o vietinis tarptautinis oro uostas buvo laikinai uždarytas dėl virš jo sudurusio pelenų debesies. Oro uoste įstrigo tūkstančiai turistų.

  Agungo ugnikalnio aktyvumas pradėjo stiprėti šių metų rugsėjį, saloje buvo paskelbta nepaprastoji padėtis ir evakuoti 144 tūkstančiai netoli ugnikalnio gyvenančių žmonių. O lapkričio 21 dieną įvyko pirmas  ugnikalnio išsiveržimas — dūmų debesis pakilo į 700 metrų aukštį.

  Dar šia tema

  Tūkstančiai turistų įstrigo Balyje dėl ugnikalnio išsiveržimo
  Tegai:
  ugnikalnio išsiveržimas, Agungo ugnikalnis, Balis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos