22:52 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850

  Muitinės kriminalinės tarnybos ir Kauno policijos pareigūnai Kauno pakraštyje gruodžio 14 dieną sulaikė krovininį mikroautobusą, kuriame gabenta net trys tonos apie 80 tūkstančių eurų vertės spirito

  Kauno policijos pareigūnų patrulis į krovininį mikroautobusą "Citroen Jumper" dėmesį atkreipė miesto pakraštyje, Biruliškėse esančioje degalinėje. Mašina buvo aiškiai perkrauta — jos dugnas kone lietė žemę. Vairuotojas pareigūnams pasisakė vežantis valiklio, dezodoranto ir oro gaiviklio krovinį, nuo automobilio išties sklido stiprus aitrus specifinis kvapas.

  Tačiau patikrinę mikroautobuso krovininę dalį pareigūnai suabejojo, ar išties gabenama deklaruota prekė — mašinoje buvo trys plastikinės 1000 litrų talpos, skleidžiančios stiprų alkoholio kvapą.

  Jokių įsigijimo, gabenimo, akcizų ir pridėtinės vertės mokesčio sumokėjimą patvirtinančių dokumentų vairuotojas neturėjo. Atvykę muitinės kriminalistai sulaikė krovinį, automobilį ir vairuotoją, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto alkoholio gabenimo, laikymo ar realizavimo.

  Sulaikyto skysčio mėginiai buvo perduoti Muitinės laboratorijai. Muitinės laboratorijos ekspertai nustatė, jog gabentas skystis — šiek tiek vandeniu atskiestas spiritas. Jame nerasta jokių denatūrato priemaišų, taigi tokį spiritą itin lengva ir paprasta naudoti alkoholiniams gėrimams falsifikuoti.

  Įdomu tai, kad pastarosiomis savaitėmis Lietuvoje jau nebe pirmą sykį sulaikomi spirito ar falsifikuoto alkoholio kroviniai.

  Beveik prieš mėnesį, lapkričio 23 dieną, Vilniuje muitinės kriminalistai sulaikė Rusijos pilietį, atsivežusį daugiau nei porą tūkstančių butelių falsifikuotų svaigalų — degtinės ir "konjako". O po savaitės, lapkričio 29, Vilniuje buvo vėl sulaikytas automobilis su 80 litrų neteisėto alkoholio.

  Iš viso šiemet Lietuvos muitinė pradėjo jau keturis ikiteisminius tyrimus dėl neteisėto alkoholio gabenimo (pernai buvo pradėtas vienas).

  Nuo 2017 metų antrojo pusmečio esama pokyčių nelegalioje alkoholio rinkoje. Stiprėja tendencija, kai į Lietuvą vis dažniau įvežami falsifikuoti alkoholiniai gėrimai arba tokių gėrimų gamybai reikalinga žaliava.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (339)

  Dar šia tema

  Policijos pareigūnai konfiskavo 900 litrų falsifikuotos degtinės
  Vilniaus muitininkas namuose neteisėtai gamino stiprius alkoholinius gėrimus
  Tegai:
  policijos pareigūnai, kontrabanda, Muitinės kriminalinė tarnyba, Kaunas, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos