00:34 2018 Gegužės 28
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935

  Europos Sąjungos atstovybė JAV pasidalino vaizdo įrašu, kuriame įvardija Naujųjų metų sutikimo variantus, atsižvelgiant į ES šalių savitumą

  Naujuosius galima švęsti šokant Vienos valsą, kaip tai daro austrai, bučiuojantis vidurnaktį, kaip belgai ir švedai, ar spėti suvalgyti 12 vynuogių uogų, kol vidurnaktį laikrodis muša 12 kartų, kaip ispanai.

  Be to, galima valgyti marcipanines kiaules, kaip to daro Liuksemburgo ir Vokietijos gyventojai, lęšių košę, kaip italai ir vengrai, ar žuvį, kaip portugalai. O Airijos gyventojai mėto duoną į sieną, kad apsisaugotų nuo piktų dvasių.

  Danai ir portugalai šoka į Naujuosius nuo kėdės, o olandai šoka į Šiaurės jūrą. Italai apsirengia raudonai, kad ateinančiais metais lydėtų sėkmė, o Graikijos ir Kipro gyventojai sėkmei ieško monetos tradiciniame pyrage, vadinamane "Vasilopita". Britai Naujųjų metų išvakarėse užkasa monetą ir iškasa ją kitą dieną.

  Lietuviai nemiega ir švenčia per visa Naujųjų metų naktį, latviai mėgsta kurti laužus, o lenkai ir rumunai eina į koncertą.

  Taip pat Naujųjų metų naktį galima įvairiais būdais išpranašauti savo ateitį, ar žiūrėti fejervekus ir sakyti vienas kitam linkėjimus su taure šampano, kaip priimta visose Europos šalyse.

  O iš tikrųjų, nesvarbu kaip švęsti Naujuosius, svarbu, kad būtų linksma!

  Dar šia tema

  Vilnius kviečia pasigrožėti Naujųjų metų fejerverkais
  Tegai:
  vaizdo įrašas, Naujieji metai, Europos Sąjunga (ES), Europa
  Community standardsDiscussion

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos