01:47 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675

  Lietuvos kariuomenė pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotos akimirkos iš pratybų "Medžiotojas 2018"

  Prieštankinių padalinių pratybos "Medžiotojas 2018" prasidėjo Pabradėje balandžio 9 dieną ir tęsis iki pat balandžio 20-osios.

  Jų metu Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų Prieštankinių padalinių kariai kartu su NATO priešakinių pajėgų batalionų Lietuvoje ir Latvijoje kariais iš Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos vykdo kovinius šaudymus iš prieštankinių ginklų, atnaujina prieštankinių padalinių taktikos žinias, gilina padalinių valdymo įgūdžius, studijuoja priešo šarvuotos technikos vienetų taktiką ir naudojamą techniką, dalinasi patirtimi tarpusavyje ir semiasi patirties iš ekspertų, atvykusių iš JAV ir Ukrainos.

  Pratybose dalyvauja daugiau kaip 700 karių iš aštuonių NATO valstybių (Lietuvos, Ispanijos, JAV, Kanados, Kroatijos, Nyderlandų, Prancūzijos ir Vokietijos). Pirmą kartą šiose pratybose dalyvauja kariai iš Nyderlandų karalystės, Ispanijos, Kroatijos ir Prancūzijos. Taip pat pirmąkart pratybų "Medžiotojas" istorijoje pratybų dalyviai gali treniruotis oro paramos iškvietimo procedūras.

  Šiemet taktikos pratybų metu "priešiškų" pajėgų vaidmuo atiteko Prancūzijos mechanizuotųjų pėstininkų kuopai iš NATO priešakinių pajėgų bataliono, taigi, tankų "medžiotojai" savo taikikliuose gali matyti tankus "Leclerc" ir pėstininkų kovos mašinas VBCI.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Pabradėje prasideda prieštankinių padalinių pratybos "Medžiotojas"
  Ekspertas: NATO pradės "šlifuoti" "karinį Šengeną" artimiausių pratybų metu
  Lietuvos kariai dalyvaus tarptautinėse pratybose "Dynamic Front 2018"
  Tegai:
  vaizdo įrašas, karinės pratybos, Medžiotojas 2018, Lietuvos kariuomenė, NATO, Pabradė, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos