21:24 2020 Vasario 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0964
 • RUB72.1052

  Parlamentarai surengė akciją, reaguodami į Vašingtono pasitraukimą iš branduolinio susitarimo su Teheranu

  Irano parlamentarai sudegino JAV vėliavą. Vaizdo įrašas su nufilmuota akcija buvo paviešintas YouTube.

  Incidentas įvyko trečiadienį — kitą dieną po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie savo pasitraukimą iš branduolinio susitarimo su Teheranu.

  Vienas iš parlamentarų prėjo prie tribūnos, parodė Prezidiumui popierinę JAV vėliavos kopiją ir bandė padegti lapą žiebtuvėliu. Padaryti tai iš pirmo karto jam nepavyko, ir dar keli jo kolegos atėjo jam padėti. Po vėliavos parlamentarai taip pat sudegino branduolinio susitarimo kopiją, praneša RIA Novosti.

  Akcijos metu parlamentarai skandavo antiamerikietiškus šūkius, o jų kolegos atvyko prie tribūnos, kad išreikštų solidarumą.

  Antradienį Trampas pranešė apie JAV pasitraukimą iš susitarimo dėl Irano branduolinės programos. Jis apkaltino Teheraną sutarties sąlygų pažeidimu. Tariamai jie užsiėmė urano praturtinimo procesu ir kūrė draudžiamas ginklų rūšis.

  JAV prezidentas priėmė tokį sprendimą po to, kai Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė, kad Izraelio žvalgyba turi slaptų dokumentų, įrodančių, kad Iranas tariamai išsaugojo branduolines technologijas nepaisant pasirašytos sutarties.

  Tegai:
  branduolinis susitarimas, užsienio politika, Iranas, JAV

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos