08:05 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139

  Monetos ir ąsočio dalys artimiausiu metu bus perduotos Kultūros paveldo departamento atstovams ir vėliau radinys bus perduotas Vytauto Didžiojo karo muziejui

  Restauracijos darbus Laisvės alėjoje atliekantys darbininkai aptiko ąsotį, kuriame buvo daugiau nei 350 senovinių monetų, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

  "Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau — Kauno apskr. VPK) pareigūnai vakar, birželio 25 d., apie 12.45 val., sulaukė pranešimo apie neįprastą radinį Kaune, Laisvės alėjoje. Restauracijos darbus Laisvės alėjoje atliekantys darbininkai aptiko ąsotį, kuriame buvo daugiau nei 350 senovinių monetų", — rašoma pranešime.

  Nustatyta, jog atliekant rekonstrukcijos darbus, buvo pastebėtos žalios spalvos monetos ir molinės detalės. Apie 150 cm gylyje buvo rasta 219 mažų ir 137 didelės monetos.

  Iš viso rastos ir paimtos 356 monetos. Ant jų buvo matyti užrašas "1566". Į vietą, kur buvo rastas neeilinis radinys, atvykę ir monetas apžiūrėję Kultūros paveldo departamento Kauno skyriaus atstovai teigė, jog tai gali būti XVI amžiaus Žygimanto Augusto laikų monetos.

  Monetos ir ąsočio dalys artimiausiu metu bus perduotos Kultūros paveldo departamento atstovams ir vėliau radinys bus perduotas Vytauto Didžiojo karo muziejui.

  Tegai:
  radinys, istorija, monetos, Kaunas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos