01:47 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  YouTube / NASA Goddard

  Saulės šviesa per dieną slenka po Mėnulio paviršių lygiai taip pat, kaip ir po Žemę. Ten yra tokios pačios aušros ir saulėlydžiai. Norėdami tuo įsitikinti, žiūrėkite NASA sukurtą vaizdo įrašą

  NASA Goddardo kosminių skrydžių centro darbuotojai sukūrė vaizdo įrašą, kuriame galima pamatyti, kokį kelią po Mėnulio paviršių pereina per dieną saulės spinduliai. Kiekvienas, kas žiūri vaizdo įrašą, gali pasijausti kaip keliautojas, kuris palydove sutinka Žemės aušras ir saulėlydžius. Vaizdo įraše parodyta, kaip saulė apšviečia Mėnulio kraterius ir kalnus. Galima detaliai apžiūrėti jo paviršių.

  Vaizdo įrašas susideda iš nuotraukų, nufotografuotų kosminio aparato "Lunar Reconnaissance Orbiter", kurio misija prasidėjo 2009 metais. Buvo numatyta, kad jis veiks orbitoje beveik metus, tačiau jis iki šiol ten.

  Nuotraukų serija buvo sukurta lydėti JAV nacionalinio simfoninio orkestro pasirodymą, minint NASA 60-metį, kuris buvo švenčiamas birželio pradžioje. Orkestras grojo žinomą Claude Debussy kompoziciją "Mėnulio šviesa".

  Dar šia tema

  Rugpjūtį Rusijos gyventojai gali stebėti trijų planetų priartėjimą prie Mėnulio
  Žemės gyventojai matė ilgiausią XXI amžiaus Mėnulio užtemimą
  Astronomas mėgėjas nufilmavo keistus objektus, kurie praskrido pro Mėnulį
  Mokslininkai nustatė Mėnulio amžių
  Amerikos numerologas apskaičiavo, kada įvyks pasaulio pabaiga
  NASA pareiškė apie septynis Žemės analogus Vandenio žvaigždyne
  Tegai:
  vaizdo įrašas, NASA, Mėnulis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos