20:40 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494

  Į Lietuvą atvykęs popiežius Pranciškus apsilankė pas šalies vadovę Dalią Grybauskaitę; po susitikimo jis kreipėsi į susirinkusiuosius Daukanto aikštėje

  Prezidentė Dalia Grybauskaitė kalbėdama po susitikimo su popiežiumi sakė: "Šventasis Tėve, sveikinu jus šalies, išlikusios dėl pasiaukojimo ir vilties, žmonių vardu. Dėkoju, kad esate su mumis ir kad pasaulio žemėlapyje pirmiausia matote mažesniuosius."

  Ji kalbėjo, kad popiežiaus atvykimą Lietuva priima kaip ilgai lauktą dovaną valstybės atkūrimo šimtmečio proga. Pasak prezidentės, popiežiui žmonės yra svarbiau nei jubiliejai, tačiau ši sukaktis neatsiejama nuo Šventojo Sosto, visada rėmusio Lietuvos laisvės idėją.

  Šventasis Tėvas sakė į Lietuvą atvykęs jai ypatingu metu, nes šiemet švenčiame Nepriklausomybės paskelbimo šimtmetį. Pasak jo, pastarasis šimtmetis Lietuvai buvo paženklintas daugybe išbandymų ir kančių: kalinimų, trėmimų, net kankinystės.

  Be to, popiežius kalbėjo apie Lietuvos stiprybę iškentėti sunkumus, citavo Tautišką giesmę ir tikino, kad Katalikų Bažnyčia negailės pastangų padėti Lietuvai tapti bendrystės ir vilties tiltu.

  Temos:
  Popiežiaus Pranciškaus vizitas į Lietuvą 2018 metų rugsėjį (31)
  Tegai:
  Popiežius Pranciškus, Dalia Grybauskaitė

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos