08:14 2019 Gegužės 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1161
 • RUB71.9646
  © Ruptly .

  Mitingai, surengti referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės metinių proga, pavirto protestuotojų susidūrimais su policija

  Protestuotojų susidūrimų su policija metu Barselonoje ir Žironoje nukentėjo 43 žmonės, praneša RIA Novosti su nuoroda į Katalonijos medicinos tarnybas.

  Be to, traumas patyrė daugiau nei 30 policijos pareigūnų, agentūrai papasakojo Katalonijos teisėsaugos organų spaudos tarnybos atstovas Mossos d'Esquadra.

  ​Pasak Katalonijos medikų, visi nukentėję patyrė nesunkias traumas, jiems buvo suteikta pagalba vietoje. Yra žinoma, kad dauguma žmonių nukentėjo susirėmimų šalia parlamento pastato metu.

  Šiuo metu Katalonijos nepriklausomybės rėmėjų, dalyvavusių masinėse akcijoje, skaičius pasiekė 180 tūkstančių žmonių. Pirmadienio vakarą Barselonoje protestuotojai atvyko prie regioninio parlamento pastato ir nugrovė policijos užkardas. Taip pat mitingai buvo surengti prie Nacionalinės policijos atstovybės pastato, kur akcijos dalyviai metė į policininkus butelius ir stiklainius, statė barikadas ir padegė šiukšlių konteinerius.

  ​Tęsiasi masiniai protestai ir Žironoje: čia protestuotojai bandė nugriauti tvorą priešais Katalonijos vyriausybės atstovybės pastatą.

  Apie protestuotojų sulaikymus dar nebuvo pranešta, tačiau, kaip pranešė oficialus Katalonijos teisėsaugos organų atstovas Mossos d'Esquadra, jau pradėti tyrimai.

  ​Pirmadienį sukako lygiai vieneri metai nuo Katalonijoje vykusio referendumo dėl nepriklausomybės, per kurį dauguma vietos gyventojų balsavo už atskyrimą nuo Ispanijos. Madride referendumas buvo pripažintas neteisėtu, po to autonomijoje kilo masiškų riaušių banga.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (76)

  Dar šia tema

  Katalonijos nepriklausomybės šalininkai gavo daugumą rinkimuose
  Istorinė sklerozė: kodėl Lietuva neparėmė Katalonijos nepriklausomybės
  Tegai:
  riaušės, Katalonija, Ispanija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos