23:31 2019 Rugpjūčio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas studijavo akademijoje ne su savo, o taip vadinamąja "mokyklos pavarde" – Platovas

  Televizijos kanalas "Zvezda" ketvirtadienį pirmą kartą istorijoje parodė kambarį, kuriame gyveno Vladimiras Putinas savo studijų metu akademijoje, ruošiančioje karininkus Rusijos išorinės žvalgybos tarnybai.

  Televizijos laidoje, skirtoje 80-osioms Išorinės žvalgybos akademijos metinėms, buvo parodytas vienas iš daugybės kambarių, kuriuose gyvena akademijos klausytojai studijų metu.

  "Šiame kambaryje vienerius metus gyveno kursantas Platovas", — papasakojo vedėjas.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Валерий Мельников

  Siekiant išlaikyti slaptumą, akademijos klausytojai turi išgalvotas pavardes. "Platovas" buvo Putino pseudonimas.

  Vaizdo įraše parodytas standartinis kambarys dviem žmonėms.

  "Tiesa, dabartinis apstatymas yra kur kas patogesnis nei tas, kuriame kažkada gyveno Rusijos prezidentas", — sakė vedėjas.

  Kaip pažymėjo televizijos kanalas, kambario numeris neatskleistas. Bet ne nuo auditorijos — tai paslaptis Akademijos klausytojams, kad nekiltų noras kovoti už teisę gyventi garsiame kambaryje, paaiškino vedėjas.

  Išorinės žvalgybos akademija buvo įkurta 1938 metų spalio 3 dieną kaip Ypatingosios paskirties mokykla. 1943 metais ji buvo pervadinta į Žvalgybos mokyklą, priklausiusią TSRS valstybės saugumo liaudies komisariato 1-ajai valdybai.

  Nuo 1948 metų rugsėjo Žvalgybos mokykla buvo pervadinta į Aukštąją žvalgybos mokyklą. TSRS valstybinio saugumo komiteto korespondencijoje ir kasdieniame gyvenime Aukštąją žvalgybos mokyklą taip pat vadino "Mokykla Nr. 101".

  1967 metais už mokyklos auklėtinių indėlį į valstybės saugumą mokykla buvo apdovanota Raudonosios Vėliavos ordinu. Dar po metų Aukštoji žvalgybos mokykla buvo performuota į Raudonosios Vėliavos ordino KGB institutą, turėjusį aukštosios mokyklos teises. 1984 metais, mirus Tarybų Sąjungos lyderiui, buvusiam Valstybės saugumo komiteto pirmininkui Jurijui Andropovui, institutas gavo Andropovo vardą.

  Nuo 1994 metų pabaigos mokykla gavo dabartinį pavadinimą — Išorinės žvalgybos akademija.

  Dar šia tema

  JAV nufilmuotas dokumentinis filmas apie Putino "įtaką" Trampui
  Apklausa: Vokietijoje, Prancūzijoje ir Italijoje Putinas pavadintas stipriausiu lyderiu
  Trampas nieko nemyli labiau už Putiną, pareiškė Snoudenas
  Tegai:
  Išorinės žvalgybos akademija, Vladimiras Putinas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos