14:41 2019 Gruodžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930

  Apginti Lietuvos kritinę infrastruktūrą treniruojasi 200 kibernetinio saugumo specialistų iš Lietuvos, JAV ir ES valstybių narių

  Šią savaitę, spalio 8-12 dienomis, vykstančiose pratybose "Kibernetinis skydas" ir "Gintarinė migla" tobulinamas Lietuvos viešojo ir privataus sektoriaus, kariuomenės ir mokslo bendradarbiavimas, siekiant apsaugoti Lietuvos ypatingos svarbos informacinę infrastruktūrą nuo kibernetinių grėsmių.

  Pratybose vertinami kibernetinių operacijų pajėgumų gebėjimai aptikti kibernetines grėsmes, identifikuoti ir įvertinti priešiškus veikėjus, vykdoma potencialių kibernetinių atakų prevencija ir poveikio neutralizavimas.

  "Pagal pratybų scenarijų, per pastarąsias 72 valandas mūsų regione įvyko ir vis dar tęsiasi pavojingi incidentai ― neramumai kaimyninėse šalyse, informacija apie planuojamas teroristines ir kibernetines atakas. Todėl Lietuva nebegali delsti ir apsaugoti šalies kritinę infrastruktūrą. Priėmėme sprendimą mobilizuoti kibernetinius pajėgumus, paprašėme JAV ir Europos Sąjungos kibernetinio saugumo greitojo reagavimo komandų pagalbos", – taip Lietuvoje vykstančių kibernetinio saugumo pratybų scenarijų pristatė krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza.

  Šiais metais abi pratybos perėjo į tarptautinį lygmenį, o jose iš viso dalyvauja 200 specialistų iš Lietuvos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir ES valstybių narių.

  Abiejų pratybų treniruojamos komandos veikia tiek iš mokymų vietų Vilniuje ir Kaune, tiek nuotoliniu būdu iš savo institucijų bei įmonių.

  Dar šia tema

  CERT apdorojo 54,4 tūkst kibernetinių incidentų
  "Kiberatakos" ir kišimasis į prezidento rinkimus: kas neleidžia lietuviams užmigti
  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  Lietuvos Vyriausybė patvirtino Nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją
  Tegai:
  kibernetinis saugumas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos