08:10 2020 Balandžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.0867
 • RUB80.6900

  Šių metų spalio 17-ąją įsigalios naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įrašytos dvi naujos veikliosios medžiagos, kurios pacientams iki tol apskritai nebuvo kompensuojamos, ir vienas sudėtinis vaistas iš trijų veikliųjų medžiagų

  Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai teigia, kad ir toliau vaistų prieinamumas pacientams gerėja bei mažėja pacientų priemokos kompensuojamiesiems vaistams.

  Pasak Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjo Evaldo Stropaus, toliau mažėja pacientų priemoka už kompensuojamuosius vaistus.

  VLK primena, kad priemoka už daugumos kompensuojamųjų vaistų vieną pakuotę negali viršyti  4,11 eurų, kai vaistas kompensuojamas 100 procentų bazinės kainos. Išimtis – galima didesnė priemoka, jei vaistą gamina tik vienintelis gamintojas, jo vaistas yra nepakeičiamas ir jis nesutiko mažinti Lietuvai taikomos vaisto kainos.

  Iš viso kainyne nuo spalio 17-osios bus įrašyti 1 697 vaistai. Visą vaistų kainyną rasite čia.

  Nuo pernai liepos 1 dienos Lietuvoje kainynas sudarinėjamas kas ketvirtį, t. y. 4 kartus per metus. Pasak specialistų, taip siekiama mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų mokamas priemokas už juos. Panaši praktika galioja ir kitose valstybėse, pavyzdžiui, kaimyninėje Lenkijoje Kainynas sudarinėjamas kas du mėnesius.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (337)

  Dar šia tema

  Vaistai atpigo: visiems receptiniams vaistams PVM sumažėjo iki 5%
  Siūloma priversti vaistines parduoti pigiausius vaistus
  Tegai:
  Sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinė ligonių kasa (VLK), kompensuojamieji vaistai

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos