11:16 2019 Spalio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066

  Ant miniatiūrinės monetos bus iškaldinti pirmieji lietuviški į kosmosą paleisti palydovai ir kosmose nuskambėję pirmieji lietuviški žodžiai

  Lapkričio 6 dieną Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 5 eurų aukso monetą, skirtą technologijos mokslams iš serijos "Lietuvos mokslas".

  Ant naujosios monetos iškaldinti pirmi lietuviški į kosmosą paleisti palydovai ir kosmose nuskambėję pirmieji lietuviški žodžiai.

  "Į kosmosą paleisti pirmieji lietuviški palydovai atvertė naują kosmoso tyrinėjimų puslapį Lietuvos mokslo istorijoje. Siekdami įamžinti šį pasiekimą, išleidžiame naują aukso monetą iš serijos "Lietuvos mokslas". Tai jau ketvirtoji šios serijos moneta – anksčiau išleistos monetos širdies chirurgijai, fizikai ir baltistikai", – sako Lietuvos banko valdybos narys Marius Jurgilas.   

  Vienoje naujosios aukso monetos pusėje pavaizduoti du stilizuoti palydovai "Lituanica SAT-1" ir "LitSAT-1", jų skrydžio trajektorija, iš kosmoso pasiųstų žinučių fragmentai "Linkėjimai visiems lietuviams... ", "Lietuva myli laisvę... ". Kitoje – stilizuotas, tarsi iš žvaigždžių sudarytas Vytis.

  Monetos dizainą kūrė du autoriai – Lukas Šiupšinskas ir Eglė Ratkutė. Technologijos mokslams skirta aukso moneta bus išleista keturių tūkstančių vienetų tiražu. Moneta nukaldinta Lietuvos monetų kalykloje.

  Kartu su moneta išleidžiamame lankstuke pasakojama Lietuvos kosmoso technologijų istorija – nuo pirmųjų žingsnių iki lietuviškų palydovų kosmose. Jo autorius – dr. Andrius Vilkauskas.

  Išankstinė monetos prekyba prasideda spalio 29 dieną el. parduotuvėje monetos.lb.lt, o nuo lapkričio 6 dienos monetą bus galima įsigyti ir Lietuvos banko kasose bei per oficialius numizmatinių vertybių platintojus.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas kviečia dalyvauti, kuriant pirmą pasaulyje skaitmeninę kolekcinę monetą
  Amerikietis surado retą milijoninės vertės monetą
  Lietuvos bankas išleis Joninėms skirtas monetas
  Tegai:
  Lietuva, kolekcinė moneta

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos