17:31 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  YouTube / U.S. Navy / U.S. EP-3 Intercepted in the Black Sea

  Naikintuvas buvo pakeltas JAV karinių jūrų pajėgų lėktuvui EP-3E, kuris artėjo prie Rusijos sienų, perimti ir sekti saugiu atstumu

  Vaizdo įrašas pasirodė oficialiame Jungtinių Amerikos Valstijų karinio jūrų pajėgų YouTube kanale, kuriame oro erdvėje virš Juodosios jūros naikintuvas Su-27 perėmė JAV žvalgybinį orlaivį.

  Filmuota medžiaga parodo, kaip Rusijos orlaivis skrenda nedideliu atstumu nuo EP-3.

  Dėl didelio Su-27 greičio JAV kariuomenė laikė situaciją "nesaugia". Pasak JAV karinio jūrų pajėgų vadovybės, naikintuvas dar kartą praskrido netoli EP-3. Perėmimas truko 25 minutes.

  Su-30, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Savo ruožtu Rusijos gynybos ministerija pabrėžė, kad naikintuvas buvo pakeltas į orą, kai JAV orlaivis pradėjo artėti prie Rusijos sienų. Po to Rusijos lėktuvas lydėjo JAV radijo žvalgybos orlaivį per saugų atstumą.

  Su-27 grįžo į bazę, kai amerikiečių žvalgybinis lėktuvas pradėjo tolti nuo Rusijos sienų, pranešė RIA Novosti.

  Rusijos gynybos ministerija ne kartą pastebėjo, kad per pastaruosius kelerius metus labai išaugo užsienio žvalgybos orlaivių veikla netoli Rusijos sienų. Pavyzdžiui, lapkričio pradžioje buvo pastebėtas strateginis JAV oro pajėgų orlaivis, vykdantis žvalgybą netoli Kaliningrado srities sienų.

  Anksčiau buvo pranešta, kad JAV žvalgybai naudoja radijolokaciją tam, kad būtų galima nepažeidžiant Rusijos sienų rinkti informaciją apie oro gynybos sistemas.

  Dar šia tema

  Rusijos URM išjuokė NATO dėl raketos paleidimo virš Estijos
  Estijos radarai nesugebėjo atsekti NATO naikintuvo paleistos raketos kelio
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos