07:30 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441

  Sostinėje vis daugėjant naujųjų autobusų, kurių važiuoja jau 242, pradedamas ir troleibusų parko atnaujinimas

  Šiandien į Vilnių atkeliavo pirmas naujasis "Solaris Trollino 12" žemagrindis troleibusas, kuris jau kitą savaitę išvažiuos į gatves, papildydamas 19 maršrutą, praneša Vilniaus savivaldybė. Per artimiausius 2-3 mėnesius troleibusų parką atnaujins iš viso 41 naujas troleibusas. Iš viso sostinėje važiuos beveik 300 naujų viešojo transporto priemonių.

  Planuojama, kad per lapkritį sostinę pasieks 5 nauji troleibusai, kurie papildys 2 Saulėtekis–Žygimantų g.–Stotis ir 19 Pašilaičiai–Konstitucijos pr.–Antakalnis–Saulėtekis troleibusų maršrutus. Iš viso iki metų pabaigos planuojama sulaukti 30 naujų troleibusų, o likusieji 11 atvyks 2019 metų žiemą.

  Naujuose "Solaris" troleibusuose yra įdiegta ir moderni elektrinė "Škoda" pavara, specialiai pritaikyta troleibusų elektros tinklui Vilniuje – stabdant troleibusą dalis elektros energijos iš variklio bus sugrąžinta į  tinklą, o tai padės kontroliuoti ir taupyti elektros energiją bei sąnaudas.

  Naujųjų troleibusų dizainas išliks toks pat kaip ir dabar, dviejų spalvų – geltonos ir raudonos spalvos, kurios intarpai atitiks oficialią raudoną Vilniaus miesto spalvą, kuria dažomi ir visi autobusai.

  41 naujo troleibuso pirkimo vertė 15,8 mln. eurų. Įsigijimo finansavimui panaudotos Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Vilniaus miesto savivaldybės ir UAB "Vilniaus viešasis transportas" lėšos. Įgyvendinus visą sostinės viešojo transporto atnaujinimo projektą, seniausi Vilniuje eksploatuojami autobusai bus vos penkerių metų.

  Dar šia tema

  Fotofaktas: vilniečiai piešiniais atsisveikino su senaisiais autobusais
  Po dešimtmečio Seimas pagaliau leido statyti Lietuvoje metro
  Tegai:
  troleibusai, troleibusas, Vilnius

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos