21:15 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  YouTube / VilniusVideo / Vilniuje Lecho Kaczynskio gatvę papuošė lentelės ir lenkų kalba

  Sostinės centre, Lecho Kačynskio gatvėje, buvo iškilmingai atidengtos simbolinės lentelės lietuvių ir lenkų kalbomis, įamžinant tragiškai žuvusio buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačynskio atminimą jo vardu pavadintoje gatvėje

  Lentelių atidengimo ceremonijoje dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė, Lenkijos Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Lietuvoje Uršula Doroševska bei kiti garbūs svečiai.

  Улица Леха Качиньского в Вильнюсе
  Lecho Kaczynskio gatvė

  Vilniaus miesto taryba vasario mėnesį suteikė iki tol buvusiai bevardei gatvei iškilaus lenkų diplomato, buvusio prezidento vardą.  

  "Šiandien, Lenkijos Nepriklausomybės atkūrimo 100 metinių išvakarėse, įamžiname žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačynskio atminimą. Taip simboliškai įprasminame dviejų artimų kaimyninių valstybių glaudžius santykius, lietuvių ir lenkų tautų tarpusavio supratimą ir bendrystę. Džiugu, kad lentelėse atsirado ir lenkų  kalba. Buvęs Lenkijos prezidentas Vilniuje lankėsi 16 kartų, mylėjo Lietuvą. Jis buvo ir visada bus didelis Lietuvos ir Vilniaus draugas", – sakė mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

  Kačynskio gatvė tęsiasi nuo Planetariumo, kerta Konstitucijos prospektą ir driekiasi iki Lvovo gatvės prie Vilniaus miesto savivaldybės bei ribojasi su Jono Jablonskio skveru.

  Lechas Kačynskis buvo Lenkijos prezidentas 2005-2010 metas, o iki tol užėmė Varšuvos mero postą. Jis žuvo 2010 metais lėktuvo avarijoje prie Smolensko. Lėktuve buvo 96 žmonės – niekas neišgyveno.

  Dar šia tema

  Lietuvos lenkai nori įamžinti Lecho Kačinskio atminimą Vilniuje ir Maišiagaloje
  Maišiagaloje atsirado Lecho Kačinskio vardo aikštė
  Tegai:
  lenkai, Vilnius, Lietuva, Lechas Kačinskis

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos