23:06 2020 Rugpjūčio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809

  Lietuvos profesinių sąjungų atstovai paskelbė palaikymą mokytojams ir surengė masinę protesto akciją "Paskutinis skambutis" prie Vyriausybės pastato

  Vilniuje prasidėjo masinė profesinių sąjungų protesto akcija "Paskutinis skambutis su reikalavimu padidinti mokytojų atlyginimus.

  Protesto akcijos tiesioginę transliaciją veda "Laisvės TV" savo YouTube kanale.

  Akcijoje dalyvauja daugiau kaip 40 Lietuvos profesinių sąjungų.

  Prie Vyriausybės pastato Lietuvos profesinių sąjungos atstovai išdėsto esminius, su profesinėmis sąjungomis suderintus reikalavimus:

  • stabdyti gruodžio 11 dieną numatytą valstybės biudžeto priėmimą, atsižvelgus į ekspertų rekomendacijas perskirstyti ir atrasti lėšų mokytojų atlyginimams pakelti;
  • sudėlioti aiškias datas, kaip bus vykdomos derybos su mokytojų profesinėmis sąjungomis;
  • profesinių sąjungų nuomone, mokesčių reforma yra žalinga Lietuvos viešajam sektoriui ir turėtų būti stabdoma.

  Profesinės sąjungos mano, kad premjero pasiūlytas derybų grupės modelis dėl viešojo sektoriaus yra skubotas ir neefektyvus. Profesinės sąjungos reikalauja, kad deryboms šiais klausimais vadovautų iki Naujųjų metų sudarytas komitetas iš kompetentingų ekonomikos ekspertų, profesinių sąjungų atstovų, visuomenės veikėjų ir kitų suinteresuotų asmenų.

  Penktadienį Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad jis nepatenkintas profesinių sąjungų protesto akcijomis, kurias, pasak jo, organizuoja "žmonės, norintys tapti politikais".

  Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė nusprendė skubos tvarka pateikti Seimui švietimo įstatymo pakeitimus, kurie neleis "manipuliuoti mokytojų atlyginimais".

  Mokytojų profesinės sąjungos vadovas Andrius Navickas po pokalbio su Lietuvos vadove pareiškė, kad mokytojų streikas tęsis, nes valdžios institucijos per ilgai neturėjo dialogo su streikuotojais. Pasak jo, prezidentė pasisako už tai, kad kuo greičiau būtų atkurtas mokymo procesas. Navickas pažymėjo, kad to nori ir mokytojai, tačiau tam jie turi pamatyti krizinės situacijos sprendimą artimiausiu metu.

  Trečiadienį streikuojantys mokytojai, kurie buvo Švietimo ir mokslo ministerijoje, paragino Grybauskaitę įsikišti į konfliktą su departamentu.

  Po to Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo Facebook paskyroje parašė, kad ketina sukurti "darbo grupę", kuri sudarys ilgalaikę viso viešojo sektoriaus finansavimo strategiją iki 2025 metų. Kalbame apie visus valstybei svarbius sektorius: švietimo, sveikatos apsaugos, socialinės apsaugos.

  Mokytojų streikas

  Keletas Lietuvos mokyklų lapkričio 12 dieną pradėjo neterminuotą streiką. Pagrindinis protestuotojų reikalavimas yra pakeisti etatinio darbo apmokėjimo modelį ir nustatyti jo aiškų reglamentavimą, padidinti atlyginimus ir sumažinti mokinių skaičių klasėse. Streikas vyksta jau ketvirtą savaitę. Lietuvoje veikia apie 2 tūkst. mokymo įstaigų, kuriose dirba 45 tūkst. pedagogų.

  Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, mokytojų atlyginimas iki mokesčių trečiame šių metų ketvirtyje pasiekė 952 eurus ir jau viršija šalies vidutinį atlyginimą, kuris yra 936 eurai.

  Temos:
  Mokytojų streikas Lietuvoje (13)

  Dar šia tema

  Lietuvos profesinės sąjungos surengs masinę protesto akciją mokytojams palaikyti
  Tegai:
  profesinės sąjungos, Vilnius, Lietuva, protesto akcija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos