06:04 2019 Birželio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1234
 • RUB72.1432

  TKS komanda atvirame kosmose praleido beveik aštuonias valandas

  Rusijos kosmonautai Olegas Kononenko ir Sergejus Prokopjevas prapjovė kosminio laivo "SojuzMS-09" apsaugą nuo mikrometeoritų ir ištyrė skylę korpuse, kurią aptiko vasaros pabaigoje, praneša RIA Novosti.

  Norėdami tai padaryti, rusų kosmonautai turėjo išeiti į atvirą kosmosą.

  Operacijos metu Kononenko paėmė hermetiko, kuriuo buvo užklijuota skylė, mėginius.

  Pasak agentūros, kosmonautai atvirame kosmose praleido septynias valandas ir 45 minutes — viena valanda 14 minučių daugiau nei planuota.

  Oro nuotėkis Tarptautinėje kosminėje stotyje, prie kurios prijungtas "Sojuz MS-09", įvyko rugpjūčio pabaigoje. Kosmonautai patikrino visus skyrius ir aptiko mažą skylę Rusijos kosminio laivo sienoje.

  "Kommersant" pabrėžia, kai tik paaiškėjo, jog "Sojuz" įvyko išsihermetinimas, Rusijos kosmonautai norėjo uždengti lopą hermetiku ir medicinine marle, tačiau NASA astronautas, įgulos vadas Andrew Foistel pasiūlė palaukti dar vieną dieną. Tačiau tos pačios dienos vakarą, po Rusijos skrydžių kontrolės centro komandos, buvo pavesta uždėti lopą.

  Rusija pateikė keletą įvykio versijų. Iš pradžių buvo manoma, kad slėgio sumažėjimas įvyko dėl susidūrimo su mikrometeoritu arba dėl gamybos broko. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad įskilimas yra ne kas kita kaip išgręžta skylė, o šalia jos rasta klijų pėdsakų.

  Dar šia tema

  "Roskosmos" pirmą kartą vaizdo įraše parodė "Sojuz" atsijungimą nuo raketos
  "Roskosmos" oficialiai paskelbė, kodėl įvyko raketos "Sojuz" avarija
  "Roskosmos" išplatino "Sojuz" avarijos vaizdo įrašą iš raketoje įmontuotų kamerų
  Tegai:
  kosmonautai, kosmosas, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos