10:21 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  © Photo : Lietuvos policija

  Bendros Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir prokurorų operacijos metu sulaikytas rekordinis Lietuvos istorijoje kiekis narkotinių medžiagų — 1,5 tonos hašišo, kurį kontrabandos būdu buvo ketinama gabenti per Lietuvos Respublikos teritoriją į Rusijos Federaciją

  Neeilinė, slapta policijos operacija, kuria siekta užkardyti tarptautiniu mastu vykdomą nusikalstamą veiklą, buvo organizuota, remiantis Lietuvos kriminalinės policijos biuro atliekamo tyrimo metu gauta ir surinkta informacija apie organizuojamą ir vykdomą labai didelio kiekio narkotinių medžiagų kontrabandą iš Maroko, Ispanijos Karalystės tranzitu per Lietuvos Respubliką į Rusijos Federaciją, praneša Lietuvos policijos spaudos tarnyba.

  Tyrimo metu, laikantis ypatingos konspiracijos, siekta surinkti išsamius duomenis, turinčius įrodomąją reikšmę apie labai didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimo kelius, galutinį pristatymo tašką, kitas aplinkybes visų asmenų, dalyvaujančių nusikalstamoje veikloje, atžvilgiu: tiek kontrabandos vykdytojų, tiek organizuotos nusikalstamos grupės iniciatorių — lyderių.

  Slaptos policijos operacijos metu buvo sulaikyti 3 asmenys, 40-50 metų amžiaus vyriškiai. Du iš jų gerai žinomi policijai — Lietuvos Respublikos piliečiai, susiję su organizuotu nusikalstamumu, trečias — Baltarusijos Respublikos pilietis. Visiems trims skirtas suėmimas, pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu, dėl šių medžiagų kontrabandos organizavimo ir vykdymo organizuotoje grupėje. Įtariamųjų ratas gali plėstis.

  Hašišas per Lietuvos Respubliką buvo gabenamas, pasinaudojant krovinių pervežimo bendrovių vilkiku su specialiai narkotikams gabenti įrengtomis slėptuvėmis. Vilkikas, gabenęs mineralinio vandens krovinį, panaudotą narkotikų kontrabandos priedangai, buvo sulaikytas Lietuvos — Latvijos pasienyje, ketinant kirsti Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Iškrovus vežamą krovinį ir atlikus detalią vilkiko ir jo puspriekabės apžiūrą, jos dugne buvo aptikta profesionaliai užmaskuota slėptuvė narkotinėms medžiagoms gabenti. Puspriekabės kratos metu iš neteisėtos apyvartos išimti 335 briketai (1500 kg) narkotinės medžiagos — hašišo.

  Dar šia tema

  Daugiau nei 305 kg hašišo gabenę verslininkai gali sėsti į kalėjimą 15 metų
  Rusas su šeima bandė įvežti į Lietuvą apie 1 mln eurų vertės hašišą
  Muitininkai išardė automobilį, kad pasiektų daugiau nei 100 kg hašišo
  Už hašišo kontrabandą lietuvis nuteistas 14 metų nelaisvės
  Tegai:
  narkotikų kontrabanda, hašišas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos