08:02 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675

  Lietuvos veteranų organizacijos pirmininkas pabrėžė sovietų karių indėlį į pergalę prieš nacius

  Vilniuje, Antakalnio kapinėse, buvo surengta gėlių padėjimo ceremonija, skirta žuvusiems sovietų kariams atminti.

  Kasmetinis renginys skirtas Tėvynės gynėjo dienai, kuri Lietuvoje nėra švenčiama po TSRS žlugimo. Rusakalbiai gyventojai išsaugojo šventės minėjimo tradiciją, todėl vasario 23 dieną į Antakalnio kapines atvyksta daug žmonių.

  Ceremonijoje dalyvavo ir sakė kalbas Rusijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas, Lietuvoje gyvenančių Antrojo pasaulinio karo dalyvių, kovojusių antihitlerinės koalicijos pusėje, organizacijos pirmininkas Julius Deksnys, Lietuvos rusų sąjungos pirmininkas Sergejus Dmitrijus ir Lietuvoje veikiančios asociacijos "Užmiršti kariai" vadovas Viktoras Orlovas.

  "Mes ateiname čia, į Antakalnio kapines, daugiau nei kartą per metus. Ir mes visada ateiname čia vasario 23 dieną. Ateiname čia neatsitiktinai. Mes skolingi žmonėms, kurie čia ilsisi", — sakė Udalcovas.

  Veteranų organizacijos pirmininkas taip pat pabrėžė poreikį gerbti mirusių kareivių atminimą.

  "Nepaisant visų sunkumų, visų kliūčių mes ir toliau švęsime, nes čia, šioje žemėje, šventoje žemėje, yra kariai, kurie atidavė savo gyvybę už mūsų tėvynę, jei ne jie, nebūtų ir mūsų laisvos gimtosios šalies, mūsų laisvos Lietuvos", — savo kalboje sakė Deksnys.

  Tegai:
  Antakalnio kapinės, Tėvynės gynėjo diena

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos