15:01 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075

  Be baudos už padarytus pažeidimus įmonė turės atlyginti aplinkai padarytą 904 eurų žalą

  Kauno aplinkos apsaugos inspekcija nubaudė uždarąją akcinę bendrovę "Autokausta" už medžių žalojimą Kaune rekonstruojant Laisvės alėją, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Praėjusią savaitę nustačius, kad Kaune rekonstruojant Laisvės alėją padaryta žalos želdiniams, Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos pareigūnai situaciją šioje alėjoje stebės iki rekonstrukcijos pabaigos.

  Aplinkosaugininkai į Laisvės alėją nuvyko iš karto, kai telefonu ir elektroniniu paštu buvo gauti pranešimai apie galimai žalojamą liepą atliekant rekonstrukcijos darbus.

  Be to, Facebook pasirodė vaizdo įrašas, kuriame aiškiai matyti, kaip darbuotojas pažeidžia medžio šaknis.

  Apžiūros metu inspekcijos atstovai nustatė, kad pažeistos medžio gyvybinės funkcijos.

  Kitą dieną Kauno aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai, dalyvaujant Kauno m. savivaldybės atstovams ir darbus atliekančių uždarųjų akcinių bendrovių "Autokausta" ir "Kauno tiltai" darbų vykdytojams, patikrino, ar ir kitoje Laisvės alėjos atkarpoje nėra daroma žalos saugotiniems želdiniams. Šios apžiūros metu užfiksuotas dar vienas medžio gyvybinių funkcijų pažeidimas.

  Už padarytus pažeidimus atsakingiems įmonės "Autokausta" darbuotojams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Už neteisėtą želdynų naikinimą arba žalojimą gresia bauda asmenims nuo 60 iki 200 eurų, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims — nuo 80 iki 300 eurų. Be to, turės būti atlyginta aplinkai padaryta 904 eurų žala.

  Dar šia tema

  Reformatų sodas bus atkurtas, atsižvelgus į vilniečių pasiūlymus
  Džiūvantys pušynai verčia imtis sanitarinių kirtimų
  Bus sutvarkytas Laimės žiburį juosiantis miškas
  Tegai:
  žala aplinkai, Aplinkos ministerija, Laisvės alėja, medžiai, Kaunas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos