05:55 2020 Vasario 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0840
 • RUB70.7943

  Severodvinsko įmonėje "Sevmaš" įvyko iškilmingas povandeninio laivo paleidimas iš elingo

  Televizijos kanalas "TVC" paskelbė pirmojo naujausios nepilotuojamosios sistemos "Poseidon" povandeninio laivo nuleidimo į vandenį ceremonijos vaizdo įrašą.

  Sevmaš, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Григорий Сысоев

  Vaizdo įraše užfiksuota, kaip branduolinio povandeninio laivo "Belgorod" vadas Antonas Aliochinas tradiciškai laivo šone sudaužo šampano butelį. Anksčiau buvo paskelbta, kad filmuoti buvo uždrausta, nes ši operacija slapta.

  RIA Novosti su nuoroda į šaltinį praneša, kad per artimiausius dvejus metus povandeninis laivas ir nepilotuojama sistema atliks bendrus testus, o po to juos pradės eksploatuoti Rusijos karinių jūrų laivynas.

  Praėjusių metų kovo pradžioje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė, kad Rusijos mokslininkai kuria nepilotuojamus povandeninius aparatus, kurie gali judėti labai dideliame gylyje tarpkontinentiniu atstumu. Išskirtinis naujos sistemos bruožas yra jos greitis, kuris kelis kartus viršija povandeninių laivų ir torpedų greitį.

  Kaip antradienį sakė valstybės "Belgorod" priėmimo komisijos pirmininkas, viceadmirolas Aleksejus Buriličiovas, povandeninis laivas gali būti naudojamas ir Arktyje.

  Dar šia tema

  "The National Interest" vadina Rusijos MiG-29 monstru
  Rusija parodė, kaip vyksta raketų "Moskit" šaudymai Juodojoje jūroje
  Rusija parodė, kaip tankas T-80 šaudo rąstais
  Tegai:
  ginkluotė, povandeninis laivas, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos