04:08 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  © Sputnik . YouTube

  Estijos aktyvistai sutiko Prancūzijos politikę, surengdami protesto akciją

  Taline lankėsi Prancūzijos partijos "Nacionalinis frontas" lyderė Marina Le Pen. Antradienį Juodagalvių brolijos pastate įvyko jos oficialus susitikimas su Estijos konservatorių liaudies partijos (EKRE), Suomijos partijos "Tikri suomiai" ir Danijos liaudies partijos nariais, praneša Sputnik Estija.

  Prieš pagrindinį įėjimą į pastatą likus beveik valandai iki prancūzų politikės atvykimo susirinko Estijos aktyvistai. Jie laikė rankose plakatus su protestais prieš rasizmą, fašizmą ir EKRE.

  Anot agentūros, prie protesto akcijos prisijungė Prancūzijos turistai, kurie ėjo pro šalį. Jie šaukė "Tegyvuoja Europa!" prancūzų ir estų kalbomis.

  Pažymima, kad Marina Le Pen paragino estus neapgaudinėti save Europos dotacijomis, nes tokiu būdu ES perka Europos tautų laisvę ir suverenitetą. Ji taip pat nustebo dėl to, kad Estijoje daug dėmesio skiriama "Rusijos klausimui", bet nekalbama apie "prarastos ES harmonijos" atkūrimą.

  Le Pen ir jos partija pasisako už santykių su Rusija plėtrą ir prieš antirusiškų sankcijų pratęsimą.

  Prancūzijos politikės vizitas į Estiją įvyko likus kelioms dienoms iki rinkimų į Europos Parlamentą.

  Susitikime su Estijos politikais Le Pen aptarė Europos nacionalistinių partijų, kurios ketina sukurti vieną frakciją Europos Parlamente, bendradarbiavimo programą.

  Dar šia tema

  Estijos prezidentę nustebino Lietuvos reakcija į jos susitikimą su Putinu
  Le Pen pasiūlė pakviesti Rusiją į NATO
  Tegai:
  Marin Le Pen, Prancūzija, Estija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos