09:35 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  © Sputnik .

  Akcijos dalyviai reikalavo, kad žurnalistas būtų išleistas į laisvę

  Maskvoje, prie Ukrainos ambasados, buvo surengta "RIA Novosti Ukraine" vadovo Kirilo Višinskio palaikymo akcija.

  Dalyviai laikė plakatus ir skandavo šūkį: "Laisvė Kirilui Višinskiui".

  Jau metus Višinskis yra įkalintas Ukrainos tardymo izoliatoriuje. Kolegos reikalauja jį išlaisvinti.

  Akcijoje dalyvavo MIA "Rossija Segodnia" generalinis direktorius Dmitrijus Kiseliovas. Jis pažymėjo, kad žurnalistai tęs Višinskio palaikymo kampaniją.

  "Manau, kad naujoji Ukrainos valdžia turėtų pradėti santykius su Rusija ant švaraus lapo ir kokio nors gesto. Geriausias gestas būtų Višinskio išlaisvinimas", ― sakė Kiseliovas.

  Višinskio byla

  Portalo "RIA Novosti Ukraina" vyriausiasis redaktorius Kirilas Višinskis buvo sulaikytas prieš metus ― gegužės 15 dieną. Jis yra įtariamas valstybės išdavyste ir nepripažintų Donecko bei Luhansko Liaudies Respublikų palaikymu. Jam gresia 15 metų kalėjimo.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šią situaciją pavadino beprecedente, pareiškęs, kad Višinskis buvo suimtas "už tiesioginę profesinę veiklą". Maskva išsiuntė Kijevui protesto notas su reikalavimu nutraukti smurtą prieš žiniasklaidos atstovus.

  ESBO generalinis sekretorius Tomas Gremingeris, komentuodamas šią situaciją, pabrėžė, kad visos organizacijos šalys įsipareigojo sudaryti sąlygas, kuriomis žurnalistai galėtų vykdyti savo įsipareigojimus kitoje valstybėje, ir todėl valdžia turi laikytis tarptautinių standartų ir netrukdyti žiniasklaidai dirbti.

  Temos:
  Situacija su "RIA Novosti Ukraina" (62)

  Dar šia tema

  Žmogaus teisių taryba pasiūlys Zelenskiui išlaisvinti Višinskį

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos