19:17 2019 Rugsėjo 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933

  Įtariamasis gaujos vadeiva — 48 metų amžiaus Lietuvos pilietis, sulaikytas Ispanijoje

  Trečiadienį policijos departamentas pristatė vieną stambiausių pastarojo meto tarptautinių Lietuvos policijos ir prokuratūtos operacijų. Spaudos konferenciją Facebook transliavo Lietuvos Respublikos prokuratūra.

  Išaiškintas tarptautinis ginkluotas nusikalstamas susivienijimas, įtariamas "išplovęs" daugiau kaip 600 mln. eurų, tikslina Lietuvos policija.

  "Operacijos metu buvo išaiškintas ginkluotas organizuotas nusikalstamas susivienijimas. Ilgą laiką vykdytas didelės apimties tyrimas dėl Deivido Bugavičiaus nužudymo, kuris buvo įvykdytas 2015 metų lapkričio mėnesį, leido išaiškinti šį itin pavojingą susivienijimą, kurį sudarė Lietuvos Respublikos ir kitų Europos Sąjungos šalių piliečiai", — sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

  Grupuotės lyderis ir pagrindiniai nariai sulaikyti, pas juos rasta grynųjų pinigų ir turto už 8 mln. eurų, taip pat ginklų, narkotinių medžiagų, juvelyrinių dirbinių, aukso luitų, deimantų, prabangių automobilių, daugiau kaip 50 mobilaus šifruoto ryšio telefonų. Taip pat aptikta 4,5 tonos narkotinių medžiagų.

  Iš viso yra sulaikyti 23 įtariamieji. Ginkluoto nusikalstamo susivienijimo organizatorius, 48 metų lietuvis, sulaikytas Ispanijoje.

  Operaciją koordinavo tarptautinės teisėsaugos agentūros — Europolas ir Eurojustas, o joje dalyvavo daugiau nei 450 pareigūnų. Europolo vertinimu, tai stambiausia pastarojo meto tokio pobūdžio operacija Europoje.

  Dar šia tema

  Ispanijoje antiteroristinės operacijos metu buvo sulaikyta 17 žmonių
  Klaipėdoje sulaikyta narkotikus dideliais kiekiais platinusi grupuotė
  Sukčiai išvilioja pinigus iš lietuvių, pasitelkdami Tapino pavardę
  Tegai:
  nusikalstama veikla

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos