00:29 2020 Rugpjūčio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  © Sputnik .

  Pasak jo, jam buvo užduoti klausimai apie portalo veiklą, ypač apie naujienų sklaidą ir "ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis"

  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas atvyko į Rygą po to, kai buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste ir išsiųstas iš šalies. Jis pažymėjo, kad dabar "viskas gerai".

  Vaizdo įraše žurnalistas papasakojo apie jo sulaikymą ir apklausą. Pasak jo, jam buvo užduoti klausimai apie "Sputnik Lietuva" veiklą, ypač apie naujienų sklaidą ir "ryšius su Rusijos specialiosiomis tarnybomis".

  "Atvažiavau, nes tokios mano profesinės pareigos. Visa tai truko (sulaikymas — Sputnik) šešias valandas, iš kurių tris valandas truko derybos. Jie vadino tai "derybomis". Tai, žinoma, buvo apklausa. Gana korektiška forma, bet atkakliai", — sakė Kasemas ir pabrėžė, kad jam buvo pasakyta, jog "Lietuvoje Sputnik nebus".

  Pasak žurnalisto, jis buvo apieškotas ir privertas atverti Olesios Bužinos knygą "Žodis kaip ginklas", kiekvieną puslapį. Taip pareigūnai siekė aptikti bent ką nors neleistino.

  "Visa tai priverčia nustebti, kiek jie bijo savo šešėlio. Tačiau nenuostabu, jei prisimeni viską, kas atsitiko su kolegomis — deja, aš ne pirmasis, ir ne paskutinis", — apibendrino jis.

  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas

  Antradienio rytą Kasemas buvo sulaikytas Vilniaus oro uoste. Jis buvo sulaikytas, nes neva kelia "grėsmę nacionaliniam saugumui", jam uždrausta atvykti į šalį penkeriems metams.

  Be to, skandalinga Ukrainos svetainė "Taikdarys" įtraukė jį į savo bazę.

  Kasemas sulaikytas praėjus dviem dienoms po antrojo Lietuvos prezidento rinkimų turo, kurį laimėjo nepriklausomas kandidatas, ekonomistas Gitanas Nausėda.

  Sputnik Lietuva aktyviai stebėjo abu prezidento rinkimų turus, referendumus ir rinkimus į Europos Parlamentą.

  Agentūros korespondentas pasikalbėjo su buvusiu Lietuvos prezidentu Rolandu Paksu, su "Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos" lyderiu Valdemaru Tomaševskiu, Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Akto dėl Lietuvos Nepriklausomos valstybės atstatymo signataru Zigmu Vaišvila, Darbo partijos lyderiu Viktoru Uspaskichu, su Seimo nariais Jaroslavu Narkevičiumi ir Petru Gražuliu, su buvusiu Kauno meru Vytautu Šustausku, visuomeniniu veikėju Žilvinu Razminu, Rusijos istoriku Valerijumi Ivanovu, su "Laisvo laikraščio" vadovu Aurimu Drižiumi, su buvusiu Vilniaus Tarybos nariu Rafaeliu Muksinovu, kandidate į Europos Parlamentą Larisa Dmitrijeva, politologu Michailu Bugakovu.

  Temos:
  Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus sulaikymas Vilniuje (16)

  Dar šia tema

  Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius įtrauktas į bazę "Taikdarys"
  Simonian pakomentavo Sputnik Lietuva vyriausiojo redaktoriaus išsiuntimą iš Lietuvos
  Tegai:
  Maratas Kasemas, Sputnik Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  • Jurgis DID surengė Public Space Quickie Vilniaus Senamiestyje
   Paskutinis atnaujinimas: 14:55 2020.08.06
   14:55 2020.08.06

   "Muzika viešose erdvėse daro magiją": Jurgis DID surengė "Public Space Quickie"

   Rugpjūčio 5 dieną garsus Lietuvos muzikantas ir atlikėjas Jurgis Didžiulis sostinės senamiestyje, Moniuškos skvere, surengė viešosios erdvės muzikinį flešmobą "Public Space Quickie"

  • Nufilmuotas Iskander-M raketų paleidimas Rusijoje
   Paskutinis atnaujinimas: 10:13 2020.08.06
   10:13 2020.08.06

   Nufilmuotas "Iskander-M" raketų paleidimas Rusijoje

   Kaip pažymėta Rusijos Federacijos gynybos ministerijoje, raketos taikliai pataikė į sąlyginius taikinius, esančius 90 kilometrų atstumu

  • Gulbino gelbėjimas
   Paskutinis atnaujinimas: 21:15 2020.08.05
   21:15 2020.08.05

   Paskelbtas vaizdo įrašas apie gulbino gelbėjimą

   Kaip teigiama pranešime, neatsakingų žvejų paliktas valas galėjo kainuoti šiam gulbinui gyvybę, todėl raginama aptiktas šiukšles išmesti jas į tam skirtas vietas

  • Pasekmės Beirute po sprogimo
   Paskutinis atnaujinimas: 19:40 2020.08.05
   19:40 2020.08.05

   Nufilmuoti sprogimo Beiruto uoste padariniai

   Sprogimas nusinešė 108 žmonių gyvybes, šimtai miesto gyventojų liko benamiais, daugiau nei šimtas žmonių mirė, daugiau nei keturi tūkstančiai buvo sužeista, daugelis laikomi dingusiais be žinios

  Svarbiausios temos