07:25 2019 Gruodžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930

  Tokijaus čempionatas vyko vadovaujant Tarptautinei jėgos trikovės federacijai (IPF) — seniausiai ir autoritetingiausiai struktūrai, kuri kontroliuoja galiūnų varžybas

  Tokijuje baigėsi Pasaulio štangos kėlimo čempionatas. Buvo surengtos klasikinio (be specialios aprangos) ir su specialia apranga štangos kėlimo varžybos, jose dalyvavo beveik 1200 galiūnų. Lietuva taip pat sudalyvavo šiose varžybose, o didžiausią sėkmę pasiekė Amandas Paulauskas.

  Tokijaus čempionatas vyko vadovaujant Tarptautinei jėgos trikovės federacijai (IPF) — seniausiai ir autoritetingiausiai struktūrai, kuri kontroliuoja galiūnų varžybas.

  32 metų Paulauskas varžėsi klasikiniame pasaulio štangos kėlimo čempionate
  svorio kategorijoje iki 120 kilogramų, ir jau pirmu bandymu tapo lyderiu, pakėlęs 242,5 kg. Antru bandymu Amandas pagerino rezultatą pustrečio kilogramo, tačiau jam reikėjo dar pakelti svorio, nes jam ant kulnų minantis švedas Andreasas Henningas trečiu bandymu tap pat pasiekė 245 kg rezultatą. Ir kadangi švedų sportininkas buvo lengvesnis nei lietuvis lygiai dviem kilogramais, tuomet pagal reitingą (savo svorio ir pakelto svorio santykis) pirmoji vieta atitektų skandinavui.

  Amandas garbingai išėjo iš šios nepaprastos situacijos, per paskutinį bandymą iškėlęs 247,5 kg. Tai leido jam puse taško aplenkti Henningą (800,74 taško prieš 800,26) ir pelnyti 2019 metų pasaulio čempiono titulą.

  Dar šia tema

  Permėje įvyko Rusijos galiūnų ekstremalų čempionatas
  Tegai:
  Lietuva, Japonija, sportas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos