20:26 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554

  Daugkartinis pasaulio ir olimpinis dviračių sporto čempionas Gintautas Umaras primena svarbiausias taisykles, kaip važiuoti ir eiti mieste saugiai

  Vis dažniau nuosavus automobilius žmonės išmaino į aplinkos neteršiančias transporto priemones — dviračius ar paspirtukus.

  Dviračių sporto čempionas Gintautas Umaras pažymi, kad dviratininkai yra lygiaverčiai viso eismo dalyviai, kaip ir pėstieji ir automobilių vairuotojai. Todėl jie turėtų elgtis nuspėjamai: vengti staigių netikėtų manevrų, rodyti posūkius. Be to, reikia būti matomam. Labai efektyvi priemonė tam yra šviesos žibintas. Esant ryškiai stipriai šviesai, kuri matoma ir dienos metu, net nebūtina dėvėti liemenę.

  Klabėdamas apie paspirtukininkus, Umaras pažymėjo, kad dažnai jie nėra atpratę nuo savo kaip pėsčiojo vaidmens ir todėl nelinkę laikytis dviratininkams taikomų taisyklių. Jų staigūs išvažiavimai į važiuojamąją dalį kelia pavojų pirmiausia jų sveikatai ir gyvybei.

  Pasak Umaro, pati didžiausia eismo saugumo problema yra vairuotojų atidumas. Jei visi vienas kitam bus atidesni keliuose, tada bus eismas bus daug saugesnis.

  Dar šia tema

  Gedimino prospekte nusidrieks 2 metrų pločio dviračių takai
  Vilniuje tiesiamas dar vienas dviračių ir pėsčiųjų takas
  Klaipėdoje įrengiami nauji dviračių takai — video
  Tegai:
  Lietuva, dviratis, paspirtukas, dviratininkai

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos