05:51 2019 Spalio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1031
 • RUB70.8543
  Associated Press

  Paaiškėjo, kad jūrų žinduolius galima išmokyti įsiminti ir atkurti garsus, panašius į žmogaus

  Mokslininkai nustatė, kad pilkieji (dar vadinami ilgasnukiais) ruoniai gali atkartoti žmogaus kalbą ir dainavimą, naudodami tuos pačius garso atkūrimo mechanizmus, kaip ir žmonės, praneša CBS News.

  Škotijos Šv. Andriejaus universiteto mokslininkai stebėjo tris pilkuosius ruonius nuo pat jų gimimo, leisdami jiems klausytis įvairių garsų.

  Ruonė Zoli pasižymėjo išskirtiniais sugebėjimais — ji gali kopijuoti iki dešimties natų iš "Star Wars" ar "Twinkle Twinkle, Little Star".

  Kiti du ruoniai —  Dženisa ir Gandalfas —  buvo mokomi žmogaus balso garsų kombinacijų, kurias jie gali tiksliai atkartoti.

  Pasak vienos iš tyrimo autorių Amandos Stensberės, ją nustebino, kaip gerai ruoniai gali kopijuoti garsus.

  "Kopijuoti [fragmentai] nebuvo tobuli, tačiau, atsižvelgiant į tai, kad šie garsai yra nebūdingi ruoniams, jie yra labai įspūdingi. Mūsų tyrimas rodo, koks gražus yra ruonių vokalas", — sakė Stensberė.

  Antrojo tyrimo autoriaus, profesoriaus Vincento Dženiko teigimu, darbas gali būti susijęs ne tik su ruoniais, bet ir su žmonėmis, o tolesni tyrimai šioje srityje gali atskleisti žmonių kalbos sutrikimų priežastis.

  Temos:
  Juokingi, mieli ir jaudinantys vaizdo įrašai su gyvūnais (116)

  Dar šia tema

  Mokslininkai užsibrėžė įgyvendinti pirmąjį žmogaus gimimą kosmose
  Mokslininkai: trečdalis moterų eina į pasimatymus dėl nemokamos vakarienės
  Tegai:
  žinduolis, mokslininkai

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos