00:16 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  © Ruptly .

  Transliaciją stebėkite Sputnik Lietuva tinklalapyje

  Šventinis fejerverkas Maskvoje vyksta 75-ųjų Vilniaus išvadavimo nuo nacių užpuolikų metinių proga. Rusija planuoja surengti panašius renginius kitų TSRS ir Rytų Europos miestų garbei, ruošdamasi 75-osioms Didžiojo Tėvynės karo pergalės metinėms.

  Anksčiau Rusijos gynybos ministerija savo tinklalapyje paleido naują multimedinį projektą, kuriame paskelbė įslaptintus dokumentus 75-ųjų Vilniaus išvadavimo nuo nacių metinių proga. 

  Tarp dokumentų yra žurnalas, kuriame įrašyti koviniai veiksmai, 1944 metų liepos 13 dienos Vyriausiojo vado įsakymas Nr. 111, aktai, apdovanojimų sąrašai tų, kurie išlaisvino Vilnių, ir straipsniai spaudoje apie  "naujos okupantų tvarkos" siaubą, taip pat nuotraukos, kuriose užfiksuota, kaip panikos apimti bėga naciai.

  Lietuva pasipiktino Rusijos valdžios ketinimu surengti fejerverkus Vilniaus ir — rugpjūčio 1 dieną — Kauno garbei. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išreiškė protestą ir pareiškė, kad pergalė prieš nacizmą yra labai svarbi Lietuvos ir visos Europos likimui, tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga "neatnešė Lietuvai laisvės".

  Savo ruožtu oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad saliutai vyksta Rusijos teritorijoje, ir Maskva neturėtų atsiklausti, kokia proga juos rengti.

  Tegai:
  fejerverkai, Vilnius, Maskva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos