11:17 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009

  Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip įsibėgėjimo blokas DM-03 ir "Spektr-RG" skrenda per Laputės žvaigždyną

  Rusijos mokslų akademijos Kosmoso tyrimų institutas įkėlė vaizdo įrašą iš vienintelio "Spektr-RG" orbitinio teleskopo, kuris buvo paleistas į orbitą liepos 13 dieną.

  "Spektr-RG" paleido į orbitą raketą "Proton" iš Baikonūro. Dar tris mėnesius jis judės po teritoriją, iš kurios jis turi stebėti Lagrange L2 tašką, kur 1,5 milijono kilometrų nuo Žemės subalansuota gravitacinė Saulės įtaka mūsų planetai.

  Kadrus nufilmavo Kubanės valstybinio universiteto observatorijos vadovas Aleksandras Ivanovas. Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip įsibėgėjimo blokas DM-03 ir "Spektr-RG" skrenda per Laputės žvaigždyną.

  Raketos Soyuz- 2.16 su palydovu Meteor- M paleidimas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мамонтов

  "Spektras-Rentgenas-Gama" kosmoso observatorija ("Spektr-RG") yra tarptautinis rusų-vokiečių projektas, kurio tikslas — sukurti orbitinę astrofizikos observatoriją, skirtą visatos tyrimui rentgeno diapazonu.

  Planuojama gauti matomos visatos "žemėlapį", kuriame bus pažymėti visi dideli galaktikų klasteriai.

  Observatorija "Spektr-RG", pastatyta Lavočkino mokslo ir gamybos susivienijime, apima du teleskopus: eRosita, kurį sukūrė antžeminės fizikos institute Maksas Plankas (Vokietija), ir ART-XC, sukurta Rusijos mokslų akademijos Kosmoso tyrimų instituto ir išleista Rusijos eksperimentinės fizikos instituto Sarove.

  Dar šia tema

  "Kaip pirmojo palydovo paleidimas": Putinas kalbėjo apie naujausią Rusijos ginkluotę
  Palydovas "Glonass-K" tęsia darbą po neplaninės techninės apžiūros
  Tegai:
  palydovas, vaizdo įrašas, kosmosas

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos