19:26 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850

  Apie komplekso tiekimo pradžią buvo paskelbta penktadienį

  Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė, kaip kraunamas karinis transporto lėktuvas su S-400 sistemos komponentais Turkijai.

  Apie komplekso tiekimo pradžią buvo paskelbta penktadienį.

  S-400 "Triumf" — modernus ilgojo nuotolio zenitinių raketų kompleksas, skirtas sunaikinti aviaciją, sparnuotąsias ir balistines raketas, taip pat gali būti naudojamas prieš antžeminius objektus. Veikimo nuotolis siekia 400 kilometrų, sistema gali sunaikinti taikinius iki 30 kilometrų aukštyje.

  Turkija tapo trečiąja šalimi (po Baltarusijos ir Kinijos), į kurią Maskva siunčia kompleksus "Triumf". Tikimasi, kad netrukus prie jų prisijungs Indija.

  2017 metais Maskva ir Ankara sudarė 2,5 milijardo dolerių vertės sandorį dėl keturių S-400 divizionų tiekimo. Tai sukėlė JAV valdžios nepasitenkinimą. Vašingtonas reikalavo, kad Turkija atsisakytų sandorio ir mainais į tai pirktų JAV kompleksus "Patriot". Jei Turkija nesutiktų su šia sąlyga, Vašingtonas neatmetė galimybės uždelsti arba iš viso atšaukti naujausių naikintuvų F-35 pardavimą šaliai. Nepaisant to, Ankara nesutiko su tokiomis sąlygomis.

  Turkijos prezidentas Tajipas Erdoganas pažymėjo, kad S-400 yra galingiausia gynybos sistema.

  Interviu Sputnik radijui Federalinės naujienų agentūros ekspertas Jurijus Kotenokas pabrėžė, kad Turkija įsigyja S-400 sistemas, kurios pagal visas charakteristikas yra pranašesnės už Jungtinių Valstijų ginklus, ir tokiu būdu žengia žingsnį į priekį Turkijos gynybos pajėgų srityje.

  Rusijos Triumf
  © Sputnik /
  Rusijos "Triumf"
  Temos:
  Rusijos S-400 pristatymas į Turkiją (24)

  Dar šia tema

  Kaip Rusija gabena S-400 komponentus į Turkiją — video
  Ankara gavo S-400: Vakarai apstulbę, Maskva išlieka rami
  Ekspertas: JAV pavydi, todėl ieško S-400 trūkumų
  Tegai:
  zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", Turkija, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos