01:17 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153

  Prietaisas gali šienauti 60 laipsnių statumo kampus, kur dirbti žmonėms sunku ir pavojinga

  Vilniaus savivaldybė vaizdo įraše parodė, kaip veikia "išmanioji" vejapjovė. Vaizdo įrašas pateikiamas didmiesčio savivaldybės "YouTube" kanale.

  "Vilniaus Vakarinio aplinkkelio ir Neries krantinės šlaituose šeimininkauja žolę šienaujantis robotas. Pusė tonos sveriantis naujas robotas žoliapjovė vidutiniškai per valandą nušienauja daugiau kaip 5 tūkst. kv. m teritorijos, per visą dieną įveikia apie 40 tūkst. kv. metrų – tai prilygsta 6 futbolo aikštėms." — rašoma pranešime.

  Prietaiso privalumas yra tas, kad robotas gali judėti visomis kryptimis ir nušienauti 60 laipsnių statumo šlaitus, kuriuose sunku ir pavojinga dirbti žmonėms.

  Pažymima, kad robotas ne tik pjauna, bet ir susmulkina žolę. Likusi vejos žolė leidžia išlaikyti drėgmę ir gali tapti natūralia trąša.

  Vikšrinį robotą įsigijo už miesto želdinių priežiūrą atsakinga bendrovė "Mano aplinka".

  Be to, kad galėtų stebėti sostinės infrastruktūrą, savivaldybių įmonės "Grinda" ir "Vilniaus planas" jau metus naudojasi bepilotėmis skraidyklėmis su stebėjimo įranga. Jomis galima stebėti eismo situacijas ir registruoti įvairius gedimus.

  Dar šia tema

  Vilniaus savivaldybė visą vasarį valys daugiabučių kiemus
  Vilniaus savivaldybė pristatė ekologišką gatvių valymo įrangą
  Vilniaus savivaldybė už 145 tūkst. eurų ketina remontuoti miesto fontanus
  Tegai:
  robotas, Vilnius, Lietuva

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos