12:22 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606

  Vaizdo įraše matyti, kaip Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai įlipa į laivą, sulaiko įgulos narius, konfiskuoja dokumentus ir atlieka kratą

  Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) paskelbė vaizdo įrašą apie Rusijos tanklaivio "NIKA SPIRIT" sulaikymą Izmailo uoste. Vaizdo įrašas pasirodė tarnybos "YouTube" kanale.

  Kerčės sąsiauris, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Крылов

  Vaizdo įraše matyti, kaip sienos apsaugos pareigūnai įlipa į laivą, sulaiko įgulos narius, konfiskuoja dokumentus ir atlieka kratą.

  Anksčiau SBU pranešė, kad sulaikė tanklaivį Izmailo uoste, Odesos regione. Laivas tariamai dalyvavo blokuojant Ukrainos karo laivų eismą incidento Kerčės sąsiauryje metu. Užsienio reikalų ministerija savo ruožtu pabrėžė, kad, jei rusai bus laikomi įkaitais, incidentas bus laikomas rimtu tarptautinės teisės pažeidimu, o pasekmių nepavyks išvengti.

  Rusijos Parlamentas sukritikavo Kijevo veiksmus. Rusijos Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas pavadino sulaikymą visiškai neteisėtu. Valstybinės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto vadovas Leonidas Sluckis mano, kad šis incidentas — spaudimas suimtų Ukrainos jūrininkų bylos tyrimui.

  Įvykis Kerčės sąsiauryje

  2018 metų lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką pavojingai manevravo, nereaguodami į teisėtus Rusijos pasieniečių reikalavimus.

  Vėliau pažeidėjai buvo sulaikyti, pradėta baudžiamoji byla. Pažymima, kad tarp Ukrainos jūrininkų buvo Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) pareigūnų.

  Sulaikyti Ukrainos laivai, pristatyti į Kerčės uostą, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Ukrainoje sulaikytieji laikomi "karo belaisviais", Ukrainos piliečiai buvo suimti už Rusijos teisės pažeidimus, todėl tokie pareiškimai yra nepagrįsti. Be to, Maskva ir Kijevas nėra karo padėtyje.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas incidentą pavadino Ukrainos lyderio Petro Porošenkos suplanuota provokacija, susijusia su jo žemu reitingu rinkimų išvakarėse.

  Krymas ir Sevastopolis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prisijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% Krymo ir 95,6% Sevastopolio gyventojų.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Krymo gyventojai balsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, buvo atsižvelgta į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Paskelbtas vaizdo įrašas, kaip užsidegė kosminis laivas "SpaceX"
  Turkijoje sutrikusios psichikos vyras šaudė į Baltarusijos diplomatą — video
  Tegai:
  sulaikymas, tanklaivis, Rusija, Ukraina

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos