22:53 2021 Kovo 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  © Sputnik . RUPTLY

  Nepaisant ES standartų dėl žurnalistų laisvės, Rusijos pusė ne kartą pabrėžė, kad Baltijos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę

  Baltijos šalių valdžia reguliariai skelbia antirusiškus pareiškimus ir yra garsėja trukdymu Rusijos žiniasklaidos darbui Vienas paskutinių atvejų įvyko Latvijoje — liepos 24 dieną šalies valdžia užblokavo prieigą prie "Baltnews.lv" tinklalapio, paaiškindama savo veiksmus tuo, kad kad "NIC.LV" domeno registratorius tariamai pažeidė ES nuostatą dėl sankcijų, susijusių su grėsme Ukrainos nepriklausomybei, suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  Be to, Latvijos portalo žurnalistams grėsė baudžiamasis persekiojimas.

  Šiuo metu "Baltnews Latvia" galima rasti svetainėje "lv.baltnews.com". Rusijos URM portalo blokavimą paaiškino Rygos noras "išvalyti savo informacinę erdvę nuo nepriklausomos ir nekontroliuojamos valstybinės žiniasklaidos".

  Rusijos ministerija pabrėžė, kad tikisi tarptautinių struktūrų reakcijos į Latvijos valdžios veiksmus. Anksčiau Lietuvos valdžia nusprendė blokuoti "Sputnik Lietuva" tinklalapį tariamai todėl, kad agentūra skelbė leidinius be LRT leidimo, taip pažeisdama autorinių teisių įstatymą.

  Tačiau liepos pabaigoje Lietuvos radijo ir televizijos komisija LRTK) paskelbė, kad prieiga prie svetainės bus atnaujinta iki 2019 metų rugpjūčio 1 dienos.

  Šis sprendimas buvo priimtas patikrinus, ar turinys, kurį tariamai saugo autorinės teisės, buvo pašalintas iš svetainės. Lietuvos valdžios institucijų bandymui blokuoti Sputnik Lietuva  negailėjo kritikos Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  Oficiali ministerijos atstovė Marija Zacharova Vilniaus sprendimą pavadino "tiesioginėmis represijomis prieš nepageidaujamą žiniasklaidą".

  Be to, gegužės pabaigoje Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas Sputnik Lietuva vyriausiasis redaktorius, Latvijos pilietis Maratas Kasemas. Lietuvos teisėsaugininkai ypač domėjosi redakcijos vidiniu darbu ir kontaktų šaltiniais.

  Žurnalistui uždrausta atvykti į Lietuvą penkeris metus.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad Lietuvos valdžios institucijų veiksmai šiurkščiai pažeidžia tarptautinę teisę. Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad "Sputnik" susidūrė su "atviru persekiojimu" Lietuvoje, nepaisant to, kad agentūra veikia, visiškai laikydamasi įstatymų ir aukštų žurnalistikos standartų.

  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse
  © Sputnik
  Rusijos žiniasklaidos priespaudos atvejai Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  LRTK atnaujina prieigą prie "Sputnik Lietuva" interneto svetainės
  MIA "Rossija segodnia" sureagavo į Sputnik Lietuva blokuotės atšaukimą
  Tegai:
  Maratas Kasemas, žodžio laisvė, žiniasklaida, Baltijos šalys, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos