21:15 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370

  Rusijos sostinės gyventojai ir svečiai, susirinkę ant Poklonnaja kalno galėjo pamatyti spalvingus fejerverkus

  Maskvoje, siekiant pagerbti Kauno išvadavimą nuo nacių okupantų, nugriaudėjo šventinis salitas. Dangus virš Rusijos sostinės buvo nuspalvintas 2,5 tūkstančio įvairių fejerverkų. Vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

  Renginys vyko rugpjūčio 1 dieną 22:00 Maskvos laiku (sutampa su Lietuvos laiku) ant Poklonnaja kalno.

  Salves paleido Vakarų karinės apygardos kareiviai.

  Renginys buvo skirtas 75-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės karo metinėms paminėti. Šios akcijos metu planuojama pagerbti fejerverkais ir kitus Europos miestus. Iš viso Maskvoje nugriaudės 17 fejerverkų.

  Pirmieji šventiniai fejerverkai buvo surengti Odesos, Sevastopolio, Minsko, Vilniaus ir Bresto garbei.

  Baltijos šalys pasipriešino šventinių fejerverkų Vilniaus, Rygos ir Talino išvadavimo metinių proga rengimui. Lietuvos užsienio reikalų ministerija išreiškė protestą ir pareiškė, kad pergalė prieš nacizmą yra labai svarbi Lietuvos ir visos Europos likimui, tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaiga "neatnešė Lietuvai laisvės".

  Rusijoje Vilniaus reakcija buvo aštriai kritikuojama. Rusijos Federacijos ambasada Lietuvoje pažymėjo, kad "destruktyvus Lietuvos požiūris", "iškreipiantis mūsų bendrą istoriją ir menkinantis tūkstančių sovietų karių atmintį", yra nepriimtinas.

  Išlaisvintas Kaunas, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Министерство обороны РФ

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zakharova teigė, kad sveikinimai vyksta Rusijoje, todėl Maskva neturėtų atsiklausti, kokia proga juos rengti.

  Baltijos šalyse reguliariai kalbama apie kovą su "sovietinės okupacijos" padariniais ir reikalaujama atlyginti "žalą". Rusija ne kartą pabrėžė, kad Baltijos valstybės neturi teisinio pagrindo nieko reikalauti.

  Tarp šalių nevyko karinio konflikto, o vietos valdžia netrukdė sovietų kariuomenei patekti į respublikų teritorijas ir net išreiškė akivaizdų sutikimą. Be to sovietmečiu nacionalinės valdžios institucijos veikė Baltijos respublikų teritorijoje. Vadinasi, Baltijos šalių buvimą TSRS sudėtyje neįmanoma laikyti "okupacija".

  Dar šia tema

  Rusijos ambasada pakomentavo Vilniaus reakciją į šventinius fejerverkus
  Vilniaus išvadavimo metinės: saliutas Maskvoje ir operacijos eiga
  Šventinis fejerverkas Maskvoje Vilniaus išvadavimo proga — video
  Šventinis fejerverkas Maskvoje Kauno išvadavimo proga
  Tegai:
  Antrasis pasaulinis karas, fejerverkai, Kaunas, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos