01:25 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  © Sputnik .

  Pasak Marcinkevičiaus, jei Maskvai pasiseks, bus galima naudoti uraną-238, kurio gauta milijonus tonų

  VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Energetikos ekspertas Borisas Marcinkevičius interviu Sputnik Lietuva papasakojo, kada Rusijoje bus uždarytas branduolinio kuro ciklas.

  Anot jo, tai gali atsitikti jau 2030–2040 metais.

  "Iki šių metų pabaigos greitojo reaktoriaus projektas, kurio galia yra 1200 megavatų, turėtų būti vėl pateiktas "Rosatom" mokslo ir technikos tarybai. Dabar Severske ruošiasi BREST-300 švino-reaktorių statybai. Manoma, kad ir vina ir kita vyks maždaug 2030-ųjų metų viduryje. Iki to laiko bus užbaigti vadinamojo "REMIKS" kuro bandymai. Šiuo metu vykdoma didelė darbų apimtis", — teigė ekspertas.

  Marcinkevičius pabrėžė, kad šiuo metu planetoje yra pakankamai urano atsargų. Tačiau yra urano, kuris slypi taip giliai, kad kasant, jo kaina bus per didelė dabartinėmis rinkos sąlygomis.

  Jei Rusijai pavyks uždaryti branduolinį ciklą, bus galima naudoti uraną-238, kurio išgauta milijonai tonų.

  "Jis jau buvo išgautas iš kasyklų, jis jau buvo chemiškai išvalytas, jo nereikia kasti. Jei pavyks uždaryti branduolinio kuro ciklą, tada visas šis uranas, kurio didžiuliai kiekiai yra metalinėse statinėse, pradės veikti", —  sakė Marcinkevičius.

  Pasak jo, šių atsargų užbaigus branduolinio kuro ciklą preliminariais skaičiavimais pakaks maždaug 3 tūkst. metų  laikotarpiui.

  Dar šia tema

  Lietuva visiškai nutraukė santykius su Rusija ir dabar sielojasi dėl IAE
  Tegai:
  branduolinis kuras, Rusija

  Dar vaizdo įrašų

  Svarbiausios temos